Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dickens Street – The Other“

Janvārī Melburnas Latviešu namā notiks starptautiskā projekta izrādes

Laikraksts Latvietis Nr. 777, 2023. g. 13. dec.
Ilga Vālodze Ābele -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Brigita Stroda. FOTO Sandis Lazda.

Jau iepriekš Austrālijas laikrakstā Latvietis bijām ziņojuši, ka fonds INITIUM no Latvijas veicis Melburnas latviešu dzīvesstāstu pētniecību gatavojoties interesantam un vēl nebijušam projektam, ko savā repertuāra iekļāvis viens no senākajiem Austrālijas neatkarīgajiem teātriem Theatre Works. 2021. gada nogalē pētniece Ilga Vālodze Ābele kopā ar idejas autori Brigitu Strodu uzsāka sarunas ar vecākā gada gājuma cilvēkiem, savācot 25 stundu garu interviju materiālu, 2023. gadā jau kopā ar režisori un dramaturģi Baņutu Rubess no Toronto, Kanādas un projekta producenti Ievu Niedri vadīja meistarklases 3x3 nometnē un Austrālijas Latviešu teātrī, savukārt Annas Ziedares Vasaras Vidusskolā iepazina latviešu diasporas jaunāko paaudzi. Šodien pieredzētais un apkopotais kļuvis par kopienas teātra izrādes materiālu – scenāriju staigājamai izrādei trīs maršrutos.

Aicinām uz latviešu literatūras klasikas pirmizrādi! Princese Gundega un Karalis Brusubārda! Priekškaram jāveras jau pēc pāris stundām, taču galvenās lomas aktrise ir pazudusi... Kur viņa aizskrējusi, kā tikt galā ar šo izaicinošo situāciju, vai gaidāma mākslinieciska revolūcija, to visu jums parādīs Senjors, Princeses Gundegas lomas ielecēja un Brūtgāns, kas izrādei un Melburnas Latviešu namam cauri vedīs katrs savu skatītāju grupu. Garantējam, ka ikkatrs varēs iemācīties labāko veidu, kā palikt bēdu zem akmeņa!

Šis unikālais notikums veidots no Melburnas latviešu stāstiem, gan atklājot Dickens ielas 3. nama pieredzi pēdējo 70 gadu garumā, gan iezīmējot šodienas diasporas izaicinājumus. Izrādes notiks vienlaicīgi latviešu un angļu valodās, uz vienas skatuves ar Austrālijas Latviešu teātra aktieriem stāvot profesionāliem austrāļu māksliniekiem.

Mākslinieciskā komanda: režisore, dramaturģe – Baņuta Rubess, komponists – Jēkabs Nīmanis, scenogrāfe – Katrīna Neiburga.

Izrādes no 2024. gada 16. līdz 20. janvārim plkst. 19.30 Melburnas Latviešu namā, Dickens ielā 3, Melburnā, Austrālijā.

Biļetes: https://www.theatreworks.org.au/2024/dickens-street

Projektu veido Latvijas kultūras organizācija INITIUM sadarbībā ar Austrālijas Latviešu teātri, Austrālijas teātra kompāniju Theatre Works un ar atbalstu no Melburnas Latviešu Biedrības, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Austrālijā, Latvijas Finieri, Latviešu kultūras biedrību TILTS, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Kanādas Mākslas padomi, tūrisma aģentūru KOLUMBS, Daugavas vanagu Melburnas nodaļu un Melburnas Latviešu namu.

Ilga Vālodze Ābele
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com