Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Visi kopā zem vienas saules“

Kultūras dienas Melburnā sākušās!

Laikraksts Latvietis Nr. 779, 2023. g. 29. dec.
Marģers Krams -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LR_AUS_Vestnieciba

Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams atklāj Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas. FOTO Ojārs Greste.

LV vēstnieka Austrālijā Marģera Krama uzruna AL59.KD Atklāšanas koncertā

Godātie Kultūras dienu rīkotāji, dalībnieki un viesi!

Milzīgs prieks šodien būt kopā ar jums un tā īsti piedzīvot Kultūras dienas.

Šo Kultūras dienu moto „Visi kopā zem vienas saules“ ir ļoti simbolisks. Tas mūs vieno, tāpat kā saule vieno Austrāliju un Latviju, vieno latviešus Austrālijā ar latviešiem Latvijā.

Latvju dainās saule daudzināta kā siltuma un mīļuma avots:

Lec, Saulīte, rītā agri
Koku galus zeltīdama,
Lai sildās labi ļaudis
Siltajā saulītē.

Pavisam nesen bijām kopā Latvijas nozīmīgākajā notikumā – Dziesmu un deju svētkos un svinējām to 150 gadi. Šie svētki kā zelta saules stari savieno latviešus visā pasaulē, vienu no stariņiem atritinot arī līdz zemeslodes otrai pusei – Melburnai, kur caur Kultūras dienu notikumiem – dziesmām, dejām, sarunām varam sajust brīnišķīgo pacilātību un kopābūšanas prieku.

Austrālijā Kultūras dienas tiek svinētas jau 59. reizi! To esamība ir latvietības stūrakmens un vaduguns. Kultūras dienas ir ne tikai latvisko tradīciju kopšana Austrālijā, bet arī nozīmīga daļa no kopējā globālās Latvijas kultūras kanona.

Šis ir laiks, kad Latvijā svin ziemīgus un baltus Ziemassvētkus. Latviskajās tradīcijās tas ir saulgriežu laiks, kad saule sāk savu ceļu uz pavasara pusi, lai turpinātu nebeidzamo dabas ritējumu, un cilvēki viens otram vēl mieru un gaišumu, lai saticībā varam vadīt šo dzīvi zem vienas saules.

Šodien no visas sirds vēlos pateikties vispirms jau Pēterim un Suzannai Dārziņiem un, protams, visai Rīcības komitejas komandai, kuri nesavtīgi ziedoja pūles un laiku, lai šodien mums būtu skaisti svētki!

Dārgie draugi!

Sveicu jūs Melburnas Kultūras dienu Atklāšanas koncertā! Lai šis svētku laiks būtu piepildīts ar latvisko dzīvesziņu, gaišumu un vienotību. Ar lepnumu nesīsim mūsu mazās Latvijas vārdu dziesmās un dejās, lai ikviens no mums mirdzētu gan dvēselē, gan starotu siltumu pasaulē.

Mīļie tautieši!

Šodien Jums sveicienus sūta mūsu Valsts Prezidents – Viņa Ekselence Edgars Rinkēviča kungs, kuru labi pazīstam no viņa viesošanās pagājušajā gadā, kā arī Kultūras ministre Agnese Loginas kundze. Un sirsnīgus laba vēlējumus lūdz nodot arī mums visiem mīļā diasporas vēstniece Elita Gaveles kundze.

Dāmas un kungi!

Ar šo man ir uzticēts liels gods paziņot, ka – Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas Zem Vienas Saules ir atklātas!

Marģers Krams,
Latvijas vēstnieks AustrālijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com