Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārzemēs dzīvojošo latviešu patriotisms mūsdienās

Latvijas fani allaž ir pamanāmi

Laikraksts Latvietis Nr. 779, 2023. g. 29. dec.
Marianna Auliciema -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs-2v

Kristīnas Putenes izgatavotais plakāts, gatavojoties Ņujorkas „Knicks“ spēles apmeklējumam 2015. gada 27. novembrī. Muzeja „Latvieši pasaulē“ krājums. Lindas Zālītes dāvinājums. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Ņudžersijas latviešu skolas bērni Ņujorkas „Knicks“ spēlē 2016. gada 10. janvārī. FOTO Edgars Zālīte.

Kā mūsdienās ārpus Latvijas izpaužas Latvijas mīlestība un lepnums par savu dzimteni? Agrāk, kad Latvija bija okupēta, patriotisms trimdas latviešu sabiedrībā visspilgtāk bija redzams un jūtams 18. novembra svinībās latviešu namos un baznīcās. Latvieši lepojās ar savu dzimteni un tās tradīcijām, piedaloties dažādos multikulturālos pasākumos mītņu zemēs. Lai pasaule uzzinātu par nelikumīgo Latvijas okupāciju, latvieši rīkoja un piedalījās politiskajās demonstrācijās.

Šodien neatkarību atguvušās Latvijas vārds ir labi zināms pasaulē. Latviešu lepnums par savu tēvu vai senču zemi izpaužas citos apstākļos un veidos. Nereti viskrāšņāk un skaļāk tieši sporta atbalstītāju pulkos, kad Latvijas sporta komandu vai sportistu līdzjutēji sanāk kopā un atbalsta savējos! Latvijas fani allaž ir pamanāmi – gan labi dzirdami, gan koši redzami, jo nereti ir tērpušies sarkanbaltsarkanos apģērbos, uz sejas uzkrāsojoši Latvijas karodziņus, galvas izrotājuši ar īpašiem vainagiem vai cepurēm. Skanīgie saukļi un dziesmas latviešu valodā pārliecinoši piepilda tribīnes un spēles laukumus!

Muzejs un pētniecības centrs Latvieši pasaulē veido krājuma kolekciju ar priekšmetiem un stāstiem par ārzemju latviešu saikni ar Latviju. Vairāki šādi stāsti no 2023. gada 1. novembra līdz 2024. gada 29. februārim ir iepazīstami izstādē Skaistākais vārds. Ārzemju latviešu redzamās un neredzamās saiknes ar Latviju. Gaidīsim Jūs muzeja un pētniecības centra Latvieši pasaulē birojā un izstāžu zālē Rīgā, Berga bazārā!

Plakāts „Porziņģis“

Šo plakātu savās mājās darinājusi Kristīna Putene, gatavojoties Ņujorkas Knicks spēles apmeklējumam 2015. gada 27. novembrī. Kristīna stāsta, ka plakāts tika izmantots vēl vairākās spēlēs pēc tam.

2016. gada 10. janvārī plakātu izmantoja Ņudžersijas Latviešu pamatskolas skolēni, apmeklējot Ņujorkas Knicks basketbola spēli pret Milvoku Bucks. Spēles laikā bērni skaļi un sirsnīgi atbalstīja latvieti – basketbolistu Kristapu Porziņģi. Viņš šīs ASV NBA līgas komandas sastāvā bija sācis spēlēt iepriekšējā gadā. Pēc spēles bērniem bija iespēja satikt rezultatīvo Latvijas sportistu, aprunāties un nofotografēties.

Marianna Auliciema,
Muzeja „Latvieši pasaulē“ kuratoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com