Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mēs visi esam piederīgi Latvijai

2x2 semināri pasaulē

Laikraksts Latvietis Nr. 779, 2023. g. 29. dec.
Liene Dindone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2023. gada vasaras semināra vadītāja Dārta Apsīte un programmas vadītājs Krists Ozoliņš. FOTO Publicitātes foto.

Pirmā diena tiek veltīta iepazīšanās aktivitātēm. FOTO Publicitātes foto.

Pagājušajā vasarā, uzreiz pēc Dziesmu un Deju svētkiem, vairāk nekā 100 latviešu jaunieši no visas pasaules pulcējās 2x2 seminārā, lai kopīgi stiprinātu piederības sajūtu Latvijai. Tieši šogad vairāki dalībnieki pieņēmuši lēmumu pārcelties uz dzīvi Latvijā. Lai turpinātu latvietības svinēšanu, aicina Ziemassvētkos dāvināt mīļajiem dalību uz 2x2 semināriem Kanādā un Vācijā.

Dziesmu un Deju svētki ir laiks, kad latvieši, tostarp jaunieši, no visas pasaules sabrauc mājās – Latvijā. Un uzreiz pēc svētkiem – dodas uz pasaules latviešu jaunatnes semināru „2x2“, kas šogad norisinājās Vidzemē, atpūtas kompleksā „Ratnieki“. Notikums pulcēja vairāk nekā 100 latviešu jauniešus no Kanādas, Somijas, Amerikas, Lielbritānijas, Vācijas, Beļģijas, Norvēģijas, Austrālijas, Itālijas, Nīderlandes, Portugāles un Latvijas. Šis seminārs ir unikāla satikšanās vieta, kurā jaunieši nedēļas garumā tiekas ar iedvesmojošiem cilvēkiem, lai stiprinātu latvietības izjūtu. Kopumā jau notikuši 49 semināri, no tiem piecpadsmit Latvijā.

„Ja gadās, ka kājas mūs aiznes plašajā pasaulē, pavisam droši pienāks brīdis, kad tās nesīs atkal atpakaļ. Un ja paliek grūtāk atrast ceļu mājup, sekojiet šajā nedēļā izliktajām norādēm — sarunām un dziesmām. Ja nevarat atcerēties dziesmu vārdus, piezvaniet saviem 2x2 draugiem — viņi sapratīs, un ceļš mājup uzreiz iemirdzēsies. Jūs te vienmēr būsiet gaidīti – Latvijā,“ noslēguma vakarā „2x2“ jauniešus uzrunāja semināra vadītāja Dārta Apsīte. Šajā reizē semināra tēma bija Piederība – kā izjūtam savu piederību zemei, valstij, tautai un viens otram.

„Man patīk, ka šeit ir tik daudz interesantu latviešu, kuri mīl Latviju un iesaistās. Tas nav tikai hobijs, viņi dzīvo latvietībā. Mani tas ļoti iedvesmo,“ pauda 2x2 jauniešu semināra dalībniece no Austrālijas Liene Brūns, kas šovasar pārcēlusies uz Latviju.

Semināra nedēļa ir intensīva, jo programmu veido „ievirzes“ jeb interaktīvas lekcijas no rīta, „projekti“ jeb aktīvas nodarbes – pēcpusdienā, kopaktiviātes, koplekcijas un diskusijas pievakarē, kā arī prāta spēles, radošie pasākumi un sarunas vai viednīkšana vakaros. Šogad dalībniekiem bija iespēja apmeklēt ievirzes Kā mācēt attiecības, Kā domāt kritiski un saglabāt draugus, Vadi sevi, vadi citus, Folklora – vakar, šodien, rīt, Trimdas roks, Politika pa plauktiņiem, Kultūra Latvijā – laikmetīgais strāvojums un kopienas, Iedarbīga un iekļaujoša valoda, kā arī projektus Kā būt dabā, Mūsdienu Latvijas virtuve, Rotkalšana, Pašam sava meldru cepure, Skices no nekā, Aktiermāksla un improvizācija, Muzicēšana 21. gadsimtā, Koka taures, X stunda un Pirts – tuvāk sev un dabai.

Gan ievirzes, gan projektus vadīja iedvesmojoši savas jomas profesionāļi, piemēram, etnomūziķe un grupas TAUTUMEITAS vadītāja Asnate Rancāne, talantīgais Kest šefpavārs Māris Jansons, kinorežisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali, politiķe Lolita Čigāne, Baltu rotas izveidotājs un rotkalis Vitauts Straupe, Losandželosas grupas Moonchild mūziķis Andris Mattson, mākslinieks Kaovjets Ngujens un daudzi citi. 2x2 norisi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Par pasaules latviešu jaunatnes semināru 2x2

Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus. Seminārs ir paredzēts jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. 2x2 organizēšana ir balstīta uz brīvprātības principa – visi (apmēram 20 organizatori) to dara bez atlīdzības.

2x2 semināri notiek vairākas reizes gadā, un jau šā gada ziemā norisināsies 2x2 STRĀVOJUMS Kurzemē (vadītāja Agnese Lāce), bet nākamvasar – pasaules latviešu jaunatnes seminārs Kanādā KODOLS (vadītājs Juris Gogulis) un Vācijā (vadītāja Rozīte Katrīna Ponne).

Papildu informācija par 2x2 kustību: http://2x2pasaule.lv/

Liene Dindone,
Nodibinājuma „2x2“ valdes locekle
2023. gada 6. decembrisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com