Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu kori Īrijā „eLVé“ un „LABKĪ“ ciemojās Norvēģijā

Mazie latviešu dziesmu svētki Norvēģijā

Laikraksts Latvietis Nr. 797, 2024. g. 1. maijā
Inguna Grietiņa-Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Īrijas latviešu kori Norvēģijā. FOTO Koris „eLVé“.

Īrijas latviešu kori Norvēģijā. FOTO Koris „eLVé“.

Mūsu skanīgais un smiekliem piepildītais ceļojums uz Oslo pie draugiem Norvēģijas latviešu kora „Laipa“ uz 20 gadu jubileju.

Tas ir lielisks veids kā kopīgi pavadīt skaistu nedēļas nogali ārpus mūsu zaļās salas, tāpēc, ja vēlies mums pievienoties, droši raksti – jaunos koristus joprojām gaidām!

Ceļojums mums sākās piektdienas pēcpusdienā, kad kopīgi, aizņemot gandrīz puslidmašīnu, devāmies no Dublinas uz Oslo. Nākošajā rītā cēlāmies agri, lai nedēļas nogalē paspētu apskatīt pēc iespējas vairāk.

Devāmies apskatīt pasaulē lielāko skulptūru parku The Vigeland Park, kurā sastopamas Gustava Vigeland veidotās vairāk nekā 200 skulptūras. Tālāk jau mūsu ceļš veda uz tuvējo Oslo kalnu, un vērojot skaistos skatus, jau drīz nokļuvām kora Laipa jubilejas koncerta mēģinājumā. Vieta bija tik lieliska, ka savu individuālo mēģinājumu nolēmām noturēt pie skaistā kalnu ezera. Saulīte mūs lutināja, un vietējiem norvēģiem arī bija prieks vērot un filmēt mūsu muzicēšanu.

Un tad pienāca ilgi gaidītais notikums – Laipas 20 gadu jubilejas koncerts, jeb kā paši to dēvēja – „Mazie latviešu dziesmu svētki Norvēģija“. Skaistās koristu balsis sniedza muzikālu baudu ikvienam, kurš bija klāt. Koncertā piedalījās pieci kori: Koris eLVé pārstāvji un apvienotais bērnu un jauniešu koris Īrijā – LABKĪ, Koris Ezerzeme, norvēģu koris Nordisk kor un, protams, paši jubilāri – latviešu koris Norvēģijā Laipa. Bija ieradušies arī liels pulciņš sveicēju – deju kopas Ziemeļmeita un Ozoliņš, Kastaņa skola, Oslo teātris O latte, pārstāvji no Valmieras kora un citi. Pēc skaistā koncerta sekoja saviesīgā daļa ar dančiem Ernesta un Rozītes vadībā, viesu kopu sagatavotiem mājas darbiem – uzdevumiem un grandiozo mākslas darbu – svētku torti.

Nākošajā rītā jau atkal cēlāmies agri, lai pirms sadziedāšanās pasākuma uz Oslo operas jumta mēs paspētu apskatīt vēsturisko Holmenkollene, kurš atrodas Oslo ziemeļu daļā. Tramplīns tika uzbūvēts 1892. gadā un joprojām darbojas. Tas atrodas kalnā 371 m virs jūras līmeņa un to katru gadu apmeklē 70 000 cilvēku. Pēc skaistās sadziedāšanās un sadejošanās uz operas jumta steidzām apskatīt 19. gs. vidū neoklasicisma stilā celto Oslo Karaļa pili, kura patreiz ir Norvēģijas karaļa Haralda V rezidence, un sardzes maiņu pie tās.

Ļoti neaizmirstams bija mūsu kopīgais izbrauciens ar kuģīti pa Oslo fjordiem un vakara noslēgums pirtī ar peldi turpat esošajā jūras līcī, ar skatu uz operu un izcili oranžo saulrietu. Pirmdienas rītā mūsu ceļš veda uz lidostu, lai kopīgi dotos mājup un jau 5. maijā tiktos Latviešu kultūras svētkos Īrijā!

Paldies Ievai Vanagai, Ilgai Šarkovskai, Līgai Olsen, Ernestam Baronam un mīļajam korim Laipa par mūsu uzņemšanu, rūpēm un padomiem. Un tiekamies jau atkal pēc nedēļas Latviešu kultūras svētkos Īrijā! Paldies foršajiem mums un bērnu kora vecākiem par kolosālo kopā būšanu ļoti pozitīvā un skanīgā gaisotnē!

#koriselvé #koriselvē #korislabkī #korislaipa #korisceļo #LatviešiĪrijā #latviešipasaulē #diaspora

Inguna Grietiņa-Dārziņa,
Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja,
Eiropas un Kanādas dziesmu svētku virsdiriģente
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com