Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


7. „Forums LĪDERE“

Grandiozi aizvadīts ar vairāk nekā 3000 sieviešu dalību

Laikraksts Latvietis Nr. 801, 2024. g. 29. maijā
Keitija Krastiņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Aizvadītajā piektdienā, 17. maijā, Ķīpsalas izstāžu centrā vērienīgi un sirsnīgi tika aizvadīts nu jau septītais izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE. Šogad tajā pulcējās līdz šim lielākais klātienes dalībnieku skaits – vairāk nekā 3000 Latvijas aktīvo dāmu, padarot to par vienu no lielākajiem šāda veida pasākumiem Baltijā un vēl vienu Sieviešu dienu.

Lai arī Forums LĪDERE šogad svinēja savu septīto dzimšanas dienu, četrus gadus tas norisinās plašajās Ķīpsalas izstāžu zāles telpās. Uz foruma dienu tās tiek sapucētas un izdekorētas līdz nepazīšanai, padarot to par īstu sievišķības un iedvesmas oāzi. Šogad īpašo pasākuma atmosfēru izbaudīja 3000 dāmas klātienē. Taču, pateicoties partnera SEB nodrošinātajai bezmaksas tiešraidei, forumu attālināti baudīja vēl vairāk nekā 130 000 interesentu.

Pasākuma rīkotāji ik gadu parūpējas par to, lai katra dāma no pirmās līdz pēdējai minūtei justos īpaša, gaidīta, lutināta, gluži kā Sieviešu dienā. Ieskauts dažādām aktivitātēm un pārsteigumiem visas dienas garumā, Foruma LĪDERE galvenais notikums bija 17 pieredzējušu un sirds gudru dažādu jomu speciālistu uzstāšanās, no kurām ikviena skatītāja varēja gūt kādu vērtīgu atziņu. Kā ierasts foruma galvenā programma sadalīta trīs sesijās: profesionālā izaugsme; attiecības, ģimene, mijiedarbība un personiskā attīstība.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Foruma LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova, kura lika aizdomāties par to, ka dzīvojam pretmetu laikmetā, kur mīlestība mijas ar absolūtu vienaldzību. Šodien pats svarīgākais ir būt blakus un būt gatavam uzklausīt. „Dažreiz pietiek ar vienu vārdu, skatienu vai pieskārienu, lai mainītu otra cilvēka dienu un visu dzīves gājumu un paceltu spārnos vai atstātu rētu dvēselē,“ uzsver Solvita.

Diplomāte un Latvijas Republikas ārlietu ministre Baiba Braže uzskata, ka mūsu kā sieviešu un visas nācijas spēks slēpjas vienotībā un piederībā. Savā uzrunā ministre aizskāra tēmu par ārējiem draudiem un kopāspēka nozīmi, lai cīnītos ar tiem. „Mēs katra esam daļa no visas NATO drošības“, uzskata B. Braže, kura pavisam nesen arī iestājusies zemessardzē.

Cik patiesībā atšķirīgi ir vīrietis un sieviete? Kā atšķiras mūsu smadzenes, spējas, emocijas un sajūtas? Cik lielā mērā mūs ietekmē pieņēmumi un apkārtējās vides noteiktie standarti? Uz šiem jautājumiem no zinātniski vēsturiski antropoloģiskā skatupunkta atbildēja antropoloģe Aivita Putniņa. Savā stāstā viņa arī atklāja, kā atšķiras dažādu kultūru uzskats par sievieti un vīrieti.

Vai esi tuvāko cilvēku ēnā vai aizvējā, atklāti pastāstīja aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Viņa ir ne tikai dzejnieces Māras Zālītes meita, bet arī aktiera Artūra Skrastiņa sieva. Tas Ilzei radījis dažādus dzīves izaicinājumus, tostarp sabiedrības pārmetumus, ka viņas paveiktais nav pašas nopelns. Taču sasniegumi runā paši par sevi. Janvārī pirmizrādi piedzīvoja pirmā Ilzes Ķuzules-Skrastiņas monizrāde.

Ar savas dzīves brīnumainajiem līkločiem, kas aizveduši pie sevis, dalījās transformācijas trenere un grāmatu autore Laila Stancioff. Viņa ir uzaugusi Brazīlijā, kur dzīvoja pēc katoļticības principiem un 12 gadus bija katoļu kopienas locekle. Taču tieši caur šo kopienu Laila nokļuva Latvijā un saprata, ka šeit ir viņas īstā vieta.

Kas ir īsta līdere un kādas ir viņa dzīves līderes, atklāja SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētājs un SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs. Viņš dalījās ar vairākiem stāstiem, kas pierāda, ka sievietes var būt labākas vadītājas un līderes. Kārlis arī uzskata, ka sievietes biežāk nekā vīrieši atrod mērķi ārpus sevis, piemēram, bērni, mājas dzīve, darbs.

Foruma otrajā daļā tēmas vijās par un ap ģimeni, mijiedarbību, attiecībām. Interviju par to, kā izvēlējusies savu sievietes ceļu, sniedza dziedātāja, sešu bērnu mamma Marta Marija Sproģe. Viņa stāstīja gan par prieka, gan zaudējuma brīžiem, kas piedzīvoti 18 gadus ilgajā laulībā. Neskatoties uz piedzīvoto, viņa saka: „Pāri visam ir mīlestības spēks, kas nes cauri dzīvei.“

Kā patiesībā uz sievietes ikdienas pārdzīvojumiem raugās vīrietis? Par vīrieša izaicinājumiem iztulkot un saprast sievietes domas, savās pārdomās dalījās aktieris, uzņēmējs un politiķis Juris Žagars. Viņš savu stāstu balstīja uz četriem vīriešu tipiem, atklāja, kā tie izpaužas un deva padomus, kā sievietei izveidot laimīgas attiecības ar šādiem vīriešiem.

RISEBA valdes locekle un līdzīpašniece Irina Seņņikova dalījās ar vairākiem stāstiem par savām partnerattiecībām, lomu maiņu tajās, kā arī deva padomus, kā izveidot līdzvērtīgas partnerattiecības. I. Seņņikova atklāja, kas notiek, kad no attiecībām izaudz? Kas ir pats svarīgākais, esot blakus savam partnerim līdz viņa dzīves pēdējai dienai.

„Manuprāt, sieviete ir kas daudz vairāk par krūtīm un dzemdi. Tā ir mīlestība un rūpes par citiem,“ šādi uzskata ginekoloģe, vecmāte, četru bērnu mamma, veselības centra „Stārķa ligzda“ dibinātāja Dina Ceple. Viņa atklāja, kad un kā apzināmies sevi kā seksuālu būtni un vai vispār apzināmies? Tāpat D. Ceple uzsvēra, ka sieviete nav dāvana vīrietim, bet pašai sev.

Ko nozīmē būt īstam vīrietim un kā par tādu kļūt, atklāja vīru grupas EVO līdzdibinātājs Ivars Juškēvics. Viņš savā stāstā akcentēja tēmu par maskām, kuras valkājam un kuras nēsā arī vīrietis. Taču, kas notiek, kad vīrietis noņem savas maskas? I. Juškēvics uzskata, ka tieši šajā brīdī vīrietis atrodas vistuvāk sevis patiesai iepazīšanai.

Pasākuma noslēdzošā daļa kā ierasts veltīta sievietes personīgajai attīstībai un drosmei piepildīt savus sapņus. „Tāpat kā mežā arī dzīvē varam apmaldīties,“ tā savu stāstu par dzīves garšu dažādos vecuma posmos iesāka dzīvesstila emuāra autore Una Ulme. Viņa atklāja, ka bijusi līdzatkarīgās attiecībās, taču spēja izkāpt no bedres, un dalījās ar savām dzīves garšas receptēm.

TV producente, žurnāliste Kristīne Garklāva dalījās ar vairākiem pieredzes stāstiem par to, ko viņai nozīmē solidaritāte. Kristīne uzsvēra, ka mēs katrs esam ceļš kādam citam un aicināja uz līdzcilvēkiem skatīties ar sirdi, nevis acīm. „Mēs visi esam sabiedrības arhitektūras pamatlicēji – varam viens otru celt un varam viens otru graut,“ uzskata žurnāliste.

Ginekoloģe, endokrinoloģe Astrīda Tirāne dalījās savā pieredzē un zināšanās par to, kā saglabāt vitalitāti, sievišķību un dzīves kvalitāti visas dzīves garumā. Humora pilnajā stāstījumā ārste skaidroja, kā laika gaitā sievietēm ir mainījies priekšstats par dzīvi un iepazīstināja ar sievietes dzīves ciklu, uzsverot, ka iespējas seksuālajā ziņā ir arī pēc 40 gadu vecuma.

Arī šogad uz Foruma LĪDERE skatuves kāpa komiķis Jānis Skutelis, kurš turpināja pērn forumā iesākto stāstu par attiecībām starp vīrieti un sievieti. Viņš dalījās ar vairākiem attiecību stāstiem un padomiem, atklāja ar to saistītas biznesa idejas un atzina, ka partnera krāpšana patiesībā ir diezgan sarežģīts process.

Savukārt šī gada pārsteiguma lektors bija dziedātāja Laima Vaikule, kura dalījās ar spilgtākajiem savas dzīves momentiem, kas aizveda līdz slavas virsotnei. Viņa atklāja, ka bērnībā vēlējās kļūt par ārsti, taču satikšanās ar īstajiem cilvēkiem, ieskaitot Maestro Raimondu Paulu, aizveda līdz skatuvei. L. Vaikule atzīst, ka savas karjeras dēļ nācies upurēt savu personisko dzīvi.

Keitija Krastiņa,
„Forums Līdere“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com