Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģimenes diena

Skolēni pārsteidza ar dažādiem uzvedumiem

Laikraksts Latvietis Nr. 801, 2024. g. 29. maijā
Justs Karantajers -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLBDaugavasSkola_2v

Skolēni.

Skolēnu zīmējumi.

Sestdien, 2024. gada 11. maijā, Melburnas Latviešu biedrības (MLB) Daugavas skola nosvinēja Ģimenes dienu mums daudziem pazīstamajās Melburnas Svētā Krusta baznīcas telpās, kas atrodas Sarijhilsā (Surrey Hills), Viktorijā.

Šogad mūsu pasākumā viesojās arī ģimenes no latviešu bērnudārza Daina, kas pavisam nesen ir pārcēlies uz Melburnas Latviešu namu. Pašlaik sestdienas Latviešu namā ir ļoti jaukas ar to, ka ir gan bērnudārzs, gan skola, un Nama telpās ap plkst. 11.30 var redzēt daudz mazu bērnu.

Skolas vadītājas Māra Rumpe un Linda Rozīte apsveica visus Ģimenes dienas svētkos un veiksmīgi novadīja pasākumu. Prāveste Helga Jansone mūs iedvesmoja ar īsu, bet kodolīgu runu par to, cik svarīga ir ģimene. Mēs visi nodziedājām „Māci man ticēt, Kungs!“ un arī noskaitījām tēvreizi.

Šogad mūsu skolēni mūs pārsteidza ar dažādiem uzvedumiem. Katrs skolēns bija uzzīmējis savas mammas portretu. Bērniem, nepārprotami, ir ļoti radoša pieeja. Mūsu sagatavošanas klases meitenes Amēlija un Laila bija no galvas iemācījušās dzejoli „agri mostos es no rīta…“, kas veltīts māmiņai, un to arī droši noskaitīja visu klātesošo priekšā. Mūsu pirmās un otrās klases skolēni bija sagatavojuši īsu dialoga uzvedumu, kas bija veltīts ģimenei. Ceturtās klases skolēni arī skaitīja dzejoli, kas bija veltīts māmiņai. Septītās klases skolniece Sofija bija sagatavojusi īsu prezentāciju par savu ģimeni, parādot, ka viņa ar lielu prieku sagaida savu mammu pārnākam mājās no darba. Ļoti droši un pārliecinoši šoreiz uzstājās astotās klases skolēni: Elsa Rone, Antons Samulis, Krista Kasparsone, Fēliks Žubeckis un Gustavs Kaiva. Katrs 8. klases skolēns pastāstīja par savu ģimeni. Daži skolēni tik labi bija sagatavojušies, ka pat bija sagatavota pusotra lapaspuse ar ļoti smalku informāciju. Daži izvēlējās pateikt tikai pašu svarīgāko. Ik pa brīdim izskanēja arī kāds mīļš jociņš, kas arī neatstāja vecākus vienaldzīgus.

Pēc uzvedumiem skolotājas Lilitas Lauriņas pavadībā visi skolēni korī dziedāja dziesmas veltītas māmiņai „mīļo māmiņ“, „mīļo, mīļo, māmiņ“ un „katram sava māmiņa“, kam sekoja tautas dejas skolotājas Lāras Brenneres vadībā, un uz pēdējām divām dejām tika uzaicināti arī vecāki.

Pēc oficiālās daļas visi baudījām dažādas uzkodas, našķus un dzērienus no kafijas galda, ko bija sagādājuši skolēnu vecāki.

Kopumā šī gada Ģimenes dienas pasākums bija ļoti izdevies, kaut arī tas bija īss un kodolīgs, bet ar lielu prieku dabūjām redzēt un dzirdēt to, ko bija sagatavojuši mūsu skolēni.

Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un vecākiem, kas palīdzēja noorganizēt šo pasākumu!

Justs Karantajers,
MLB Daugavas skolas skolotājs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com