Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Biļetes, biļetes...

Laikraksts Latvietis Nr. 848, 2025. g. 5. jūnijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvijā mūžīgais jautājums ir par Dziesmu un deju svētku biļetēm – kā tos godīgi sadalīt. XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecība spilgti demonstrēja problēmu.

Svētku rīkotāji ziņoja: „Saprotot vecāku interesi klātienē redzēt savu bērnu Svētkos, izstrādājot biļešu politiku tika analizēts scenārijs par biļešu rezervāciju dalībniekiem. Tomēr izvērtējot Skolu jaunatnes dziesmu un deju Svētku auditoriju, pasākumu norišu vietu ietilpību un plašas sabiedrības interesi tika pieņemts lēmums visas biļetes nodot publiskā tirdzniecībā.“

Biļetes uz dažādiem svētku koncertiem tika pakāpeniski piedāvāti publikai ar kulmināciju 29. maijā, kad plkst. 9.30 no rīta varēja iestāties virtuālā rindā interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, lai no plkst. 10.00 pirktu biļetes uz Noslēguma koncertu TE-AUST un tā ģenerālmēģinājumu. Portāls Delfi ziņo, ka biļetes uz Noslēguma koncertu tika izpirktas 42 minūšu laikā, savukārt tā ģenerālmēģinājumu izpirka 47 minūšu laikā.

Iznākums bija tāds, ka pat bērnu vecāki nevarēja iegādāties biļetes uz koncertu, kur viņu bērni uzstājās. Mūziķis, aktieris un pasākumu vadītājs Nauris Brikmanis Instagram sūdzējās, ka uz meitas koncertu ne viņš, ne sieva nevarēs aiziet. Viņš turpina: „Vai nav tā, ka mums, vecākiem, būtu jābūt pirmajiem, kam būtu iespēja iegādāties biļetes? Ņemot vērā faktu, ka mēs esam tie, kuri ved savus bērnus uz nodarbībām, maksā par tām, ved uz kopmēģinājumiem, kas ne vienmēr ir tajā pilsētā, kurā dzīvo!“

Tā kā sekmīgie pircēji drīkstēja nopirkt astoņas biļetes, tad īsi pēc visu biļešu izpārdošanas parādījās sludinājumi, piemēram, portālā ss.com, piedāvājot biļetes uz Noslēguma koncertu par cenām, kuras bieži vairāk nekā divkārt pārsniedz biļešu oficiālās cenas. Jāprasa, ja bija visiem labi zināms, ka pieprasījums pamatīgi pārsniedz piedāvājumu, tad kāpēc ļāva katram pirkt vairāk nekā vienu vai divas biļetes?

Biļešu otrreizējā pārdošana par paaugstinātām cenām ir problēma, kas ir pazīstama visā pasaulē. Viktorijā to apkaro ar likumu, proti, 2009. gada likumu par nozīmīgiem pasākumiem (The Major Events Act 2009). Kad valdība pasludina pasākumu par nozīmīgu pasākumu, tad kļūst nelikumīgi pārdot vai reklamēt biļetes tālākpārdošanai par vairāk nekā 10 procentiem virs nominālvērtības.

Vai Latvijā nevajadzētu kaut ko līdzīgu ieviest pirms nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem?

GN
2025. g. 5. jūn.



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI






3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com