|
Laiks Latvijā: |
Laikraksts Latvietis Nr. 851, 2025. g. 25. jūnijā
Reinis Dancis -
Dārvinas latvieši un Ziemeļu Teritorijas premjerministre Lija Finokiāro (Lia Finocchiaro) (otrā no kreisās). FOTO Premjerministra birojs.
Premjerministre Lija Finokiāro un Dārvinas Latviešu Apvienības priekšsēdis Reinis Dancis. FOTO Premjerministra birojs.
Aila (Isla) Dance un Ziemeļu Teritorijas premjerministre Lija Finokiāro (Lia Finocchiaro). FOTO Premjerministra birojs.
Heilija Bela (Haley Bell) un Ingrīda Geršmanis. FOTO Premjerministra birojs.
Saulriets no 5. stāva. FOTO Premjerministra birojs.
Pirmdienas, 2025. gada 16. jūnija vakarā Dārvinas latviešu kopienai bija gods piedalīties īpašā pasākumā kopā ar Ziemeļu Teritorijas premjerministri, cienījamo Liju Finokiāro (The Honourable Lia Finocchiaro MLA). Pasākums norisinājās Dārvinas Parlamenta ēkas piektajā stāvā, kur no logiem pavērās iespaidīgs skats uz tropisko saulrietu, radot ideālu noskaņu kultūru apmaiņai un diplomātiskai sadarbībai.
Vakars tika aizvadīts interesantās sarunās par Latvijas bagāto un sarežģīto vēsturi – no neatkarības cīņām līdz mūsdienu demokrātiskajai valstij. Latviešu kopienas pārstāvji ar lepnumu dalījās savā mantojumā un stāstīja par ieguldījumu Ziemeļu Teritorijas daudzveidīgajā sabiedrībā.
Dārvinas Latviešu Apvienības priekšsēdis Reinis Dancis pasniedza premjerministrei Finokiāro skaisti noformētu grāmatu par latviešu māksliniekiem Austrālijā, izceļot radošo mantojumu, ko uztur latviešu diaspora. Tāpat tika dāvināti tūrisma bukleti, kuros popularizēta Latvija kā pievilcīgs ceļojuma galamērķis, uzsverot tās kultūras, vēstures un ekonomisko nozīmīgumu.
Savā uzrunā Dancis atzīmēja Latvijas neseno ievēlēšanu Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomē 2026.–2027. gadam, uzsverot, ka tas ir liels un nozīmīgs solis, kas apliecina Latvijas pieaugošo lomu starptautiskajā arēnā.
Pasākums atgādināja, cik nozīmīgu lomu mazās kopienas var spēlēt starptautiskās izpratnes veicināšanā. Dārvinas Latviešu Apvienība joprojām kalpo kā neformāli Latvijas sūtņi šajā unikālajā un ģeogrāfiski attālajā Austrālijas reģionā. Ar kopīgām vērtībām – izturību, demokrātiju un multikulturālismu – Ziemeļu Teritorijas un Latvijas saiknes tika vēl vairāk nostiprinātas saulrieta krāsās, Dārvinā.
Reinis Dancis
Priekšsēdis
Dārvinas Latviešu Apvienība
Laikrakstam „Latvietis“