|
|
Laiks Latvijā: |
Laikraksts Latvietis Nr. 888, 2026. g. 26. martā
Reinis Dancis -

No kreisās: Fanija līča (Fannie Bay) deputāte Lorija Zio (Laurie Zio MLA), Kima Bikauniece, Ziemeļu teritorijas premjerministri Lia Finokjaro (Lia Finocchiaro MLA) un Regīna Laura. FOTO Guna Raisa (Rice).
No kreisās: Kima Bikauniece, Guna Raisa (Rice), Regīna Laura. FOTO Garāmgājējs.
Šī gada „Harmony Day“ („Saskaņas diena“) pieņemšanā, kas notika Parlamenta namā Dārvinā 2026. gada 19. martā, ar lepnumu tika pārstāvēta Ziemeļu teritorijas latviešu kopiena.
Dārvinas Latviešu Apvienības biedri – Kima Bikauniece, Regīna Laura un Guna Raisa (Rice) – apmeklēja oficiālo pasākumu, pievienojoties pārstāvjiem no visas teritorijas daudzveidīgajām multikulturālajām kopienām. Pasākums uzsvēra kultūras harmonijas, iekļaušanas un savstarpējas cieņas nozīmi – vērtības, kas spēcīgi atspoguļojas Austrālijas latviešu diasporā.
Īpaši spilgta vakara iezīme bija tradicionālo latviešu apģērbu klātbūtne. Kima Bikauniece un Regīna Laura lepni valkāja savus tautas tērpus, demonstrējot bagātīgo latviešu tautastērpu mantojumu un meistarību. Viņu apģērbs piesaistīja citu klātesošo interesi un apbrīnu, kalpojot kā spilgts atgādinājums par Latvijas noturīgajām kultūras tradīcijām.
Pieņemšanas laikā Latvijas pārstāvjiem bija arī iespēja tikties ar Ziemeļu teritorijas premjerministri Lia Finokjaro (Lia Finocchiaro MLA) un Fanija līča (Fannie Bay) deputāte Lorija Zio (Laurie Zio MLA). Šīs tikšanās vēl vairāk stiprināja saikni starp latviešu kopienu un teritorijas vadību.
Pieņemšana arī deva iespēju tikties ar kopienas līderiem, citiem valdības pārstāvjiem un citām kultūras organizācijām, stiprinot Dārvinas Latviešu Apvienības pastāvīgo apņemšanos popularizēt Latvijas kultūru un veicināt saiknes plašākā multikulturālajā kopienā.
Dalība šādos pasākumos kā „Harmony Day“ ne tikai svin daudzveidību, bet arī stiprina mazāku kultūras grupu atpazīstamību, nodrošinot, ka latviešu tradīcijas Ziemeļu teritorijā arī turpmāk tiek dalītas un novērtētas.
Un īss atgādinājums, ka Dārvinas Latviešu Apvienība svinēs Lieldienas sestdien, 2026. gada 28. martā, plkst. 10:30. Sīkāku informāciju skatiet mūsu Facebook lapā.
Reinis Dancis
Priekšsēdis
Dārvinas Latviešu Apvienība