Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvija pievienojas Eirozonai

Ar 1. janvāri maksāšanas līdzeklis Latvijā ir eiro

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

€2,00

€1,00

€0,10, €0,20, €0,50 (dažādos lielumos)

Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtāku skaidrās naudas norēķinu apriti, pēc eiro ieviešanas paredzēta divas nedēļas ilga divu valūtu – lata un eiro – vienlaicīga lietošana. Šajā periodā par precēm vai pakalpojumiem norēķināties varēs gan latos, gan eiro, un tas nozīmē, ka tirgotājiem būs jāpieņem gan latu, gan eiro banknotes un monētas.

Iespēja vēl divas nedēļas norēķinos izmantot latus paredzēta tādēļ, lai iedzīvotāji varētu pakāpeniski iztērēt paredzētos skaidrās naudas līdzekļus, neuztraucoties par nepieciešamību veikt naudas apmaiņu.

Latu banknotes un monētas no apgrozības pakāpeniski izņems un aizstās ar eiro monētām un banknotēm. Divas nedēļas pēc eiro ieviešanas brīža eiro skaidrā nauda kļūs par vienīgo likumīgo maksāšanas līdzekli.

Lai pēc eiro ieviešanas dienas jeb € dienas nodrošinātos ar eiro monētām un banknotēm, kā arī lai apmainītu pret eiro lielākus skaidrās naudas latu uzkrājumus, naudas maiņu pēc oficiāli noteiktā kursa varēs veikt bankās – vēl sešus mēnešus pēc € dienas. Trīs mēnešus skaidrās naudas latus varēs nomainīt 302 Latvijas Pasta pakalpojumu sniegšanas vietās.

Taču, ja šajā periodā kādu iemeslu dēļ naudu nebūs izdevies samainīt, skaidrās naudas latus neierobežotu laiku pēc € dienas turpinās mainīt Latvijas Banka.

Latvijas oficiālais maiņas kurss ir 1 Eiro = 0, 702804 Lati.

Sagatavots no eiro.lv informācijasAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com