Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Danču vakars ar Artūru Uškānu

Sarīkojums par labu Sidnejas Kultūras dienām

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD

AL55KD rīcības komiteja ar muzikantiem: „Mēs gaidām Tevi Kultūras dienās!“. No kreisās: Pirmā rindā: Elita Luce, Vēsma Putniņa, Aija Dragūna, Daina Kaina. Otrā rindā: Ojārs Greste, Andra Rone, Tālis Štubis, Kārlis Dragūns, Iveta Rone. Trešā rindā: Sandra Dragūna, Ivars Štubis, Inta Uškāne, Jānis Čečiņš, Artūrs Uškāns, Andris Kariks, Linda Ozere, Voldis Kains. FOTO Edgars Greste.

Muzikanti. No kreisās: Tālis Štubis (bass ģitāra), Ivars Štubis (ģitāra), Lukas Strungs (ģitāra), Inta Uškāne (bungas), Artūrs Uškāns (akordeons un dūdas), Andris Kariks (vijole), Daina Kaina (vijole), Vēsma Putniņa (vijole), Voldis Kains (skaņu meistars), Aija Dragūna (stabule). Pie bungām arī bija Ojārs Greste. FOTO Ojārs Greste.

Danči. FOTO Ojārs Greste.

Danči. FOTO Ojārs Greste.

Danči. FOTO Ojārs Greste.

Šī gada 25. janvārī sidnejiešiem bija izdevība izdancoties un sadziedāt kopā ar mūsu iecienītu draugu, Latvijas muzikantu Artūru Uškānu. Artūrs ir labi pazīstams kā ģeniāls cilvēks un apdāvināts muzikants visiem, kas ir piedalījušies Vasaras vidusskolā un Trīsreiztrīs (3x3) saietos kopš 2001. gada un mācījušies no viņa dančus un dziesmas. Artūrs ir tas, kurš iepazīstināja Austrālijas latviešus ar dančiem, kuri ir tagad tik populāri latviešu sabiedrības sarīkojumos. Pateicoties Artūram, mēs visi ar sajūsmu lēkājam Pankūkdanci, Cūkas driķos, Einam šeinam, Skroders, Barabolja, Krakovjaku un daudz citus dančus!

Arī šogad Artūrs kopā ar sievu Intu piedalījās 3x3 saietā un Vasaras vidusskolā. Pirms viņi izlidoja uz mājām – uz Daugavpili, Artūrs ar Intu kopā ar Sidnejas latviešu muzikantiem novadīja danču vakaru Latviešu namā. Bija sapulcējušies, apmēram, 40 cilvēku Mārtiņa Siliņa zālē – no divgadnieka līdz sirmgalvjiem, dancot, dziedāt un izbaudīt latviešu kopību.

Kad pēdējais dancis bija izspēlēts, bija liels prieks redzēt, ka jaunieši negribēja iet mājās, bet uzsāka kopdziesmas, aicinot viens otru ar Mīļā Dainiņ, dzied vien dziesmiņ... Izskanēja jauniešiem iemīļotās dziesmas Ai, jel man vieglu prātu, Auga, auga rūžeņa, Es izjāju prūšu zemi, Pie alus galda sēdēja, kā arī sen dziedātās dziesmas Bēdu, manu lielu bēdu, Es nenācu šai vietā, Skaista ir jaunība... un vēl daudz citas.

Šī bija Artūra sestā viesošanās Austrālijā kopš 2001. gada janvāra, kad Artūrs pirmo reizi piedalījās 3x3 saietā. Tur Jānis Čečiņs iepazinās ar Artūru un aicināja Artūru pēc gada atgriezties un iemācīt mums dančus. Tā arī notika. 2001. gada decembrī Artūrs sidnejiešiem iemācīja gan danču soļus, gan mūziku. Tā gada Jaungada ballē Latviešu namā Artūrs, kopā ar Sidnejas muzikantiem, iepazīstināja plašāku latviešu publiku ar dančiem. Šī bija sagatavošanās uz 2002. gada Kultūras dienām Sidnejā, kuru ietvaros notika plašs danču vakara ar izcilo ansambli Iļģi no Latvijas, kuriem pievienojās muzikanti no Sidnejas, Melburnas un Adelaides. No šīs saspēlēšanās izveidojās Sidnejas mūzikas ansamblis Kas tie tādi, kuri vairākus gadus spēlēja danču vakaros. Artūra danču apmācības arī bija tās, kas iedvesmoja sidnejieti Viktoriju Mačēnu sākt spēlēt akordeonu. Tagad mūzika latviešu pasākumos nav iedomājama bez Viktorijas akordeona!

Sarīkojumu organizēja Sidnejas 2014. gada Kultūras dienu komiteja un visi ienākumi bija par labu šī gada Kultūras dienām. Paldies visiem, kas piedalījās sakārtot Mārtiņa Siliņa zāle, spēlēt mūziku, ēdienus gatavot, apkalpot publiku kafejnīcā un beigās izslaucīt grīdu! Paldies arī Sidnejas Latviešu biedrībai par atbalstu.

Gatavojieties uz Kultūras dienām Sidnejā!

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=7I3MNLmRtCkAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com