Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Īsfilmu konkurss – „PĪRĀGS“

Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienās (AL55.KD)

Laikraksts Latvietis Nr. 310, 2014. g. 22. maijā
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD_Yellows

No kreisās: Līsa Perejma, Ērika Marozekija (Marosszeky), Māris Celinskis, Ella Mačēna. FOTO Ojārs Greste.

Katrai kultūrai ir savs raksturīgais rausis. Austrālijā tas ir tautā pazīstamais meat pie, ķīniešiem ir dumplings, japāņiem ir gjoza, krieviem ir pelmeņi. Bet tikai latviešiem ir brīnišķīgie PĪRĀGI, pildīti ar speķi un sīpoliem, kas ir obligāti jebkurās viesībās no kristībām līdz bēru mielastam un visos citos svinīgos gadījumos pa starpu!

Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienās PĪRĀGAM ir vēl cita īpaša nozīme – PĪRĀGS ir AL55. KD īsfilmu konkurss!

AL55. KD aicina visus latviešu filmētājus – kā jauniešus, tā sirdī jaunus sirmgalvjus, kuri mīl filmu mākslu, piedalīties šajā konkursā. Piedāvājam BAGĀTĪGAS GODALGAS un SLAVU! Būs divas kategorijas – Atvērtā kategorija – jebkura vecuma dalībniekiem ar godalgām $750, $400 un $200 un kategorija Jauniešiem līdz 17 gadiem (uz 2014. g. 31. dec.) ar godalgām $350, $200 un $100.

Kur pirms desmit gadiem filmu producēšanai vajadzēja specializētu tehniku, šodien ikkatrs, kam ir vienkāršākā digitālā kamera vai mobilais telefons, spēj filmēt! Un samontēt filmu ar visiem titriem un to izplatīt pa internetu var paveikt ar jebkuru datoru, jo montēšanas funkcija tagad ir standarta lieta. Vajag tikai labu izdomu!

Filmas temats un žanrs (dokumentālā, mākslas, animācija u.c.) nav ierobežoti, bet ar noteikumu, ka filma nedrīkst būt garāka par 7 minūtēm, un filmā jāparādās objektam PĪRĀGS. Kā šo latviešu tautas iemīļoto gardumu iekļaut filmā, tā ir Jūsu izvēle!

20 labākās filmas, kuras izvēlēsies žūrijas komisija kopā ar tautas balsojumu, tiks rādītas KD filmu vakarā. Būs izdevība KD laikā noskatīties arī pārējās filmas. Un pēc AL55. KD paredzam filmas izrādīt citos latviešu centros.

Aicinām visus pasaules latviešus piedalīties AL55. KD īsfilmu konkursā! Sīkāki noteikumi par konkursu, filmu izvērtēšanu, filmas formātu, kā arī dalības anketa ir atrodami AL55.KD tīmekļu vietnē http://al55kd.com/

Lūdzam Jums paziņot savu vēlēšanos piedalīties līdz 2014. gada 30. jūnijam, rakstot uz info@al55kd.com

Baudiet PĪRĀGU!

Ojārs Greste
AL55. KDAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com