Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Burvis no Oza Zemes“

Izrāde Kultūras dienās Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 313, 2014. g. 12. jūnijā
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD_Grey

Visiem pazīstams stāsts. Dorotija atrodas svešā zemē, kurā dzīvo visādi īpatnēji tipi, kas visi spēj runāt, ieskaitot viņas leļļu sunīti Toto. Bet viņa saprot, ka mājas tomēr ir mīļākas nekā šī zeme ar visiem saviem brīnumiem, tāpēc Dorotijai nu jāatrod ceļš uz mājām. Vai viņai tas izdosies? Kas notiks pa ceļam?

Atbilde jau zināma, un tas ir labi, jo tad visi var droši nākt uz izrādi – pat tie, kas nerunā latviski, jo viegli varēs sekot stāstam. Kāds varētu nodomāt, kāpēc tad nākt uz izrādi, kuras stāsts jau zināms? Tāpēc, ka tur tomēr būs latviešu Dorotija, raganas, sunītis, malkascirtējs, lauva un putnu biedēklis. Viņi dziedās dziesmas, kuras sarakstījuši latvieši Valts Pūce un Pēteris Brūveris. Viss izskatīsies un izklausīsies citādāk! Atcerieties Makss un Morics un tās izrādes kustību un raitumu? Nu tad, it kā Maksa un Morica pasaule būtu saskrējušās ar Blaumaņa pasauli, bet... tikai modernos laikos. Un pa laimi, Valts Pūce dosies uz Austrāliju strādāt ar SLT ansambli, lai palīdzētu aktieriem sagatavot dziesmas. Liels prieks ansamblim, bet noteikti tas arī dos izrādei pavisam citu sajūtu!

Dorotija pašā sākumā dzied:

Tēvs ar māti atkal darbā
Vientulība visai skarba
Baigi pelēcīga diena
Apkārt brīnuma neviena – Toto!

Bet drīz viņai brīnumi vien zib gar acīm! Ne tikai Dorotija, bet visi skatītāji aizceļo uz apburtu zemi, kur satiks zilos munčus, zaļos smaragda pils iedzīvotājus, bailīgo lauvu, putnubiedēkli, malkascirtēju un citus, ieskaitot – RAGANAS!

Dorotija ir līdzīga Sprīdītim. Viņa meklē kaut ko un beigu beigās saprot, ka vislabāk ir mājās. Tāpat kā Blaumaņa rakstītās lugās, te plūst cauri liela cilvēces saprašana un mīlestība, un tieši šī mīlestība ir tā, kas palīdzēs radīt skatītājos labsajūtu un priecīgu garastāvokli.

Ko vēl var sagaidīt? Lielu ansambli, ļoti daudz dziesmu, izcilu mūziku, raibu pasauli, kurā uzkavēties uz dažām stundām. Vienalga vai jūs esiet bērns, pusaudzis, vai jau pieaudzis, te kaut ko tikai sev varēs atrast ikviens!

Uz tikšanos Sidnejas Kultūras dienu izrādē Burvis no Oza Zemes!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com