Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Puiši, puiši, kas tie puiši?

Tautas deju uzvedums Kultūras dienās

Laikraksts Latvietis Nr. 314, 2014. g. 19. jūnijā
Sarma Strazda un Iveta Rone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD_Greens

„Jautrais pāris“ dejo „Sudmaliņas“. FOTO Aleksis Strazds.

Tautas dejas. FOTO Sarma Strazda.

Tautas dejas ir Kultūras dienu neatņemama sastāvdaļa, un arī Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienu ietvaros, šī gada 29. decembrī, Sidnejā, būs tautas deju uzvedums. Uzveduma tēma – Mēs puisēni jaun' būdami, kur ar dejas soļiem ir iecerēts parādīt gan puišu darbus, gan nedarbus. Un kur ir puiši, tur protams ir arī meitas! Tātad uzvedumā arī atklāsies, ko par puišu nedarbiem domā meitas un vai viņas kādreiz nav galvenais iemesls kāpēc tie nedarbi vispār izceļas!

Jūs jautāsiet, kas ir tie puiši, kas gatavojas uz Kultūras dienu tautas deju uzvedumu? Tādu ir daudz – mazi puiši, lieli puiši, jauni puiši un arī tādi, kas gluži tik jauni vairs nav.

Sāksim ar mājiniekiem. Mazie puiši Sidnejas Latviešu skolā sper pirmos dejas soļus. Meiteņu skolā ir krietni vairāk, tātad puišiem jāturas. Tie kā dadzīši starp rozītēm sestdienās braši mācās rotaļas un dejas, lai līdz Kultūras dienām būtu gatavi rādīt savu dejas māku ne tikai mammai, tētim un skolotājiem, bet arī plašākai publikai.

Lielākie puiši un meitas piektdienas vakaros dodas uz Sidnejas Latviešu namu, lai piedalītos Jautrā pāra mēģinājumos. Tur starp pieredzējušajiem dejotājiem ir arī tādi, kas šogad tikai iesākuši dejot, lai varētu piedalīties Kultūras dienās. Pašlaik Jautrais pāris, tāpat kā tautas deju kopas citās Austrālijas pilsētās, gatavojas uz Jāņiem – jo kas tad būtu Jāņi bez dejošanas! Tad, pēc Jāņu sarīkojuma, varēs nopietni pievērst uzmanību Kultūras dienu dejām, lai tās līdz decembrim būtu kārtīgi noslīpētas.

Tie puiši, kas sirdī vēl jauni, bet gados jau varbūt drusku vecāki, uz Kultūras dienām stāsies Trakā pāra rindās. Tie ir bijušie Jautrā pāra dejotāji, kam vēl dejot gribas un solis vingrs. Daudzi šie puiši tagad tautas dejas dejo vienā pārī ar savām sievām. Tie pāri viens otrs jau agrā jaunībā kopā dejojuši un tā arī tautas deju mēģinājumos nolūkojuši savus mūža biedrus. Nu soļi iet gludi blakus, ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē.

Protams, uz Kultūras dienām tiek gaidīti arī viesi! Tuvākajiem kaimiņiem, Kanberas Sprigulītim, ceļš uz Sidneju jau labi pazīstams. Viņu rindās ir daudz dejotāju, kas paši vai kuru vecāki jau agrāk ir redzēti uz Sidnejas skatuvēm, tautas deju uzvedumos. Vistālākie ciemiņi būs Adelaides Auseklītis – gados jauni, bet braši dejotāji. Pirms pusotra gada tie savās mājās gaidīja viesus uz Kultūras dienām un nu paši dosies ceļā, lai piedalītos tautas deju uzvedumā Sidnejā.

Melburnas Ritenītis tagad neapšaubāmi ir lielākā tautas deju kopa Austrālijā. Pagājušā gada decembrī Ritenīša 60 gadu jubilejā piedalījās aptuveni četrdesmit Ritenīša dejotāju. Lielākā daļa no tiem solās arī braukt uz Kultūras dienām; tātad varam sagaidīt, ka Ritenītis tiešām kuplinās Kultūras dienu tautas deju uzvedumu. No Melburnas gaidām arī Piektā Riteņa dejotājus. Piektais Ritenis nupat atskatījās uz 10 darbības gadiem, un viņu jubilejas uzvedumā dzirdējām, ka iedvesma viņu kopas izveidošanai ir bijusi Trakā pāra piedalīšanās 2002. gada Kultūras dienās Sidnejā. Cerams, ka arī šo Kultūras dienu tautas deju uzvedums iedvesmos gan jaunus, gan ne tik jaunus dejotājus iesaistīties tautas deju pasaulē – ar raitu soli uz skatuves vai līksmu sirdi skatītāju rindās.

Gaidīsim gan puišus, gan arī meitas uz Kultūras dienu Tautas deju uzvedumu Sidnejā. Un tos, kas paši nav gatavi šogad aut uz deju kājas – lielus, mazus, jaunus un vecus – gaidīsim skatītājos, lai dalītos ar mums dejas priekā!

Sarma Strazda un Iveta Rone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com