Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Brauciet uz Austrāliju!

Laikraksts Latvietis Nr. 316, 2014. g. 2. jūlijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Jūnija mēnesis ar sēru dienu un saulgriežu svētkiem ir aizgājis. Nākamās oficiālās brīvdienas gaidāmas tikai novembrī. Bet vēl priekšā ir atlikušā vasaras daļa.

Daudzi ārzemju latvieši šajā laikā viesojās Rīgā, bet arī ir braucēji no Latvijas uz ārzemēm, un ne tikai atpūtai.

Kultūras ministre Dace Melbārde no 30. jūnija līdz 10. jūlijam viesojas XIV Latviešu dziesmu svētkos Kanādā un Čikāgas Latviešu centrā Garezers ASV. Tas ir apsveicami, ka Latvijas valdības pārstāve piedalās ārzemju latviešu zīmīgos pasākumos, jo, lai cik ātra un efektīva ir elektroniskā sazināšanās šodien, nekas neatvietos fizisko klātbūtni. Tā ir vajadzīga, lai apliecinātu, ka mēs esam viena kopiena, kaut arī izkaisīta pa visu pasauli.

Lidojums uz Ameriku ir laikietilpīgs, bet tomēr tikai, apmēram, trešā daļa no tā, ko prasa lidojums uz Austrāliju. Tāpēc varbūt ir saprotami, ka visas Latvijas neatkarības laikā Austrālijas Latviešu Kultūras dienas tikai vienreiz ir apmeklējusi Latvijas Kultūras ministre – Žaneta Jaunzeme-Grende. Austrālijas latvieši cer, ka tā nebūs arī pēdējā reize.

Būtu interesanti uzzināt, cik zemes ir apciemojuši Latvijas prezidenti savu amatu laikā. Austrāliju ir apciemojuši tikai vairāki bijušie Latvijas prezidenti, bet, vai varam cerēt, ka patreizējais prezidents Andris Bērziņš būs pirmais, kas spers šo vēsturisko soli uz lielo Dienvidzemi?

Šī gada beigās Sidnejā notiks Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienas. Prezidenta padomniece Līga Krapāne paziņoja laikrakstam Latvietis (LL240, 2013. g. 17. janv.): „Valsts prezidents Andris Bērziņš apliecina savu gatavību un vēlēšanos tikties ar Austrālijas latviešiem, ja viņa prezidentūras laikā būs iespēja ieplānot un realizēt vizīti uz Austrāliju vai kontinentam līdzās esošo reģionu.“

Ja arī neizdosies ieplānot šādu vizīti, ir prieks konstatēt, ka gatavošanās darbi Kultūras dienām iet pilnā sparā. Ja minām jautājumu par braucējiem uz Kultūras dienām Austrālijā, tad visbiežāk ir domāts dalībnieki – solisti, diriģenti, veseli kori. Bet ir iespējams arī piedalīties kopkorī kā individuālajam dziedātājam un ir vēl plašākas iespējas piedalīties, esot publikā.

Brauciens uz Austrāliju var būt brauciens pie dabas, bet tas arī var būt brauciens pie latviešiem, un kur gan labāk sanākt kopā kā Kultūras dienās?

Visi ciemiņi ir mīļi gaidīti Austrālijas latviešu Kultūras dienās Sidnejā šogad starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Vairāk informācijas www.AL55KD.com.

GN
2014. g. 2. jūlijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com