Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 pulcina latviešu ģimenes Viktorharborā

Jaunā vietā, jaunas vadītājas, jauns iesākums

Laikraksts Latvietis Nr. 513, 2018. g. 15. aug.
Dr. Uldis Ozoliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

3x3_1_Mohr

Daila Mohr. FOTO no Ulda Ozoliņa personīgā arhīva.

3x3_2_Boag

Vizma Boag. FOTO no Ulda Ozoliņa personīgā arhīva.

„Adare“ muiža. FOTO denisbin (https://www.flickr.com/photos/82134796@N03/9545906748).

3x3 saiets katru gadu pulcina latviešu ģimenes un ļaudis pavadīt vienu latvisku nedēļu, stiprināt saites ar latvietību, izbaudīt kvalitatīvu programmu, mācīties un priecāties. Austrālijā 36. kārtējais saiets notiks Adare īpašumā Viktorharborā (Victor Harbor), netālu no Adelaides, sākot no 2018. g Vecgada vakara līdz 2019. g. 6. janvārim.

Šoreiz 3x3 vadīs divas Adelaidē pazīstamas un iemīļotas vadītājas – Daila Mohr un Vizma Boag. Ar lielu entuziasmu viņas arī ieviesušas ko jaunu – 3x3 iesāksies tieši Vecgada vakarā, lai tur varētu ierasties un Jauno gadu ieskaņot tie, it sevišķi ģimenes ar jauniem bērniem, kuri nepiedalītos tā vakara Kultūras dienu ballē.

Pilna programma iesāksies nākamajā dienā, 1. janvārī.

Vadītājas ir ilgi bijušas Adelaides sabiedrības aktīvā vidē. Daila Mohr ir piedalījusies vai nu visos iespējamos Adelaides latviešu pasākumos: kā pati raksta: „Es mācu 2. klasi un tautas dejas Adelaides Latviešu skolā, dziedu jauktā korī „Dziesmu Laiva“ un spēlēju kokli „Ausmā“.

Es nodejoju 10 gadus „Auseklītī“ un dejoju ar „Jūrmalniekiem“ 2013. g. Dziesmu svētkos Latvijā. Mans brālis ar sievu un divām meitām dzīvo Latvijā, un esmu ceļojusi uz Latviju piecas reizes. Man interesē rokdarbi – tamborēšana, krustdūrieni utt.“ Dailai ar vīru Krisu (Chris) ir trīs meitas – Līga, Aiva un Vizma.

Otrā vadītāja Vizma Skābe Boag, līdzīgi ir daudzus gadus piedalījusies un veidojusi adelaidiešu latviešu pasākumus un par sevi raksta: „Dzīvoju Adelaides kalnos mazā miestiņā ar savu ģimeni – ar vīru Endrjū (Andrew) un trīs bērniem – Dailu, Zintu un Džeims. Universitātē mācījos Kultūras tūrismu, un pēc tam par pamatskolas skolotāju. Pagājušajā gadā studēju jauno bērnu pedagoģiju, kur es varēju pētīt savu interesi par bērnu dabas spēlēm (nature play). Kopš 2005. g. esmu darbojusies ar Adelaides Latviešu bērnudārzu un tad Latviešu skolu. Vairākus gadus šuvusi Adelaides Latviešu skolas bērniem tautas tērpus. No tā laika, kad sāku šūt tautas tērpus, es sāku pētīt tērpu arheoloģiju un etnogrāfiju. Tagad es protu šūt kreklus, svārkus un ņieburus, kā arī aust jostas, pīt vaiņagus un taisīt pastalas un zābakus.“

Vizma pati ir bijusi īsts 3x3 bērns; viņa stāsta: „No agras bērnības piedalījos 3x3 nometnēs un atceros daudz jaukus brīžus. 3x3 2016. g. un 2017. g. vadīju šūšanas ievirzi. Esmu ļoti priecīga un satraukusies vadīt 3x3 2019. gadā.“

Redzams, ka abas vadītājas apdāvinātas ar rokdarbu un etnogrāfijas zināšanām, un interese par dabu kuplinās programmu. Par pilnīgu programmu būs turpmāka informācija. Būs arī bērnu programma pamatskolas vecuma bērniem, kā redzam ekspertu – bērnu pedagogu vadībā.

3x3 saiets notiks imponējošā nometnes/atpūtas vietā Adare Viktorharborā, kura pilsveidā tornis ir redzams no tālienes. Adare piedāvā dažādas apmešanas iespējas ģimenēm, grupām un vieniniekiem, un ir netālu no labi apmeklētām Viktorharbora jūrmalām.

3x3 visā pasaulē atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kas piešķir zināmus līdzekļus viesu lektoriem un telpu īrei.

Aicinām visus, kuri domā baudīt Austrālijas Latviešu Kultūras dienas Adelaidē, vai arī neatkarīgi no tām, piedalīties 3x3 Viktorharborā .

Uldis Ozoliņš
3x3 Austrālijā padomes priekšsēdis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com