Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises „#dziedundejo2021“

Pirmais notikums „Saulesvija“ pabija Kurzemes, Zemgales un sāka ceļu Latgales novados

Laikraksts Latvietis Nr. 659, 2021. g. 21. jūlijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SkoluJaunatnesDzDSv

Svētku auto. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

Saulesvija. FOTO Evija Trifanova.

12. jūlijā sākās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 pirmais notikums Saulesvija: no tradicionāla klātienes notikuma svētku dalībnieku gājiena Rīgā, laikmeta nosacījumu vadīts tas aizvijas daudz garāku ceļu, līdzīgi kā pats Svētku tapšanas stāsts ir izvērties par sarežģītu ceļu trīs gadu garumā.

Pirmajā nedēļā īpašai svētku auto pabija Kurzemes un Zemgales novados un sāka ceļojumu Latgales novadu pašvaldībās, viesojoties Kuldīgā, Jūrkalnē, Ventspilī, Liepājā, Grobiņā, Saldū, Talsos, Rojā, Engurē, Tukumā, Kandavā, Dobelē, Jelgavā, Elejā, Ozolniekos, Bauskā, Iecavā, Salaspilī, Skrīveros, Aizkrauklē, Pļaviņās, Jēkabpilī, Līvānos.

Šonedēļ Saulesvijas dalībniekus sveicināja aktrise Elīna Bojarkina, bet īpašie vēstneši bija izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, diriģenti Mārtiņš Klišāns, Jānis Erenštreits, Gints Ceplenieks, Dziesmusvētku padomes loceklis, Latvijas pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis, mākslinieciskās padomes priekšsēdētājs Romāns Vanags, padomes locekle Anna Jansone, tautas deju projekta vadītāja Zanda Mūrniece.

Katras dienas videoapskati būs redzami Svētku mājaslapā nacgavilet.lv, Svētku profilā digitālajā platformā Youtube, kā arī sabiedrisko mediju platformā lsm.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos ilggadējā Svētku atbalstītāja LMT veidotā dokumentālā filma.

„Ceļš vēl nav pusē, bet notikumu tik daudz un tie ir emocionāli piesātināti. Esam bezgala pateicīgi visiem pašvaldību koordinatoriem, kuri šīs vasaras dienas velta dziesmu un deju norisēm, un arī tiem, kuri sākotnēji bijuši skeptiski par svētku iespējamību šādos apstākļos, bet tik un tā iesaistījušies, lai dāvātu skolēniem dziesmusvetku sajūtu, kas rezultējas ar dalībnieku smaidiem, dziedāšanu, deju soļiem un mūzikas radīto prieku. Pat filmēšanas komandām šis īpašais kopības gars „pielipis“ un šķiet, svētku auto ripoja ar dalībnieku enerģiju nevis degvielu,“ par piedzīvoto stāsta projekta vadītāja Inga Krišāne.

„Saulesvijas“ reportāža no Kuldīgas novada:
www.youtube.com/watch?v=hlDOr8Rx-1E&t=406s

„Saulesvijas“ reportāža no Ventspils novada:
https://www.youtube.com/watch?v=vQSf1SRZelY

„Saulesvijas“ reportāža no Ventspils pilsētas:
https://www.youtube.com/watch?v=9Lula8myjkc&t=101s

„Saulesvijas“ reportāža no Dienvidkurzemes novada:
https://youtu.be/Na5zbXsHyLM

Katras Saulesvijas dienas fotoreportāžas skatāmas te (fotogrāfe Evija Trifanova):
https://flickr.com/photos/dziediundejo2015/albums

Ceļš Saulesvija veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā īpašais Svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju-sveicinātāju nodod svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā. Dāvanas dalībniekiem sagatavojuši Svētku atbalstītāji – lieldraugs Swedbank sagādājis īpaši izveidotas ilgtspējīgās somiņas, savukārt atbalstītājs saldumu zīmols Laima – konfektes. Pašvaldības sagaida svētku auto, pulcējušies nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, daļa pašvaldību ir sarūpējuši šai dienai un stundai īpašus pārsteigumus un pateicības skolēniem un kolektīvu vadītājiem.

No 19. līdz 22. jūlijam Svētku auto dosies uz Latgales, Sēlijas un Vidzemes novadiem (19.07. – Preiļi, Ilūkste, Slutišķi, Daugavpils, 20.07. – Dagda, Krāslava, Rēzekne, Rēzeknes novads (četrās vietās), 21.07. – Ludza, Balvi, Alūksne). No 22. jūlija līdz 26. jūlijam – Vidzemē (22.07. – Madona, Gulbene, Smiltene, 23.07. – Valka, Strenči, Valmiera, Burtnieki, Mazsalaca, Limbaži, 26.07. – Cēsis, Sigulda, Saulkrasti). 27. - 29. jūlijā viesosies Pierīgā un noslēgsies Rīgā (27.07. – Ādaži, Ropažu novads – Ulbroka, Ogre, 28.07. – Ķekava, Olaine. 29.07. – Jūrmala, lidosta Rīga, Mārupe, Rīga). Īpašo Svētku auto nodrošina atbalstītājs Inchcape Motors Latvia – Ford oficiālais pārstāvis Latvijā, raitu braucienu – Circle K, veldzējumu – Rimi. Saulesvijas komanda – projekta vadītāja un režisore Inga Krišāne, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, norišu režisori Edīte Siļķēna, Inga Krišāne un Kristaps Gustavs Kiršteins, kā arī visu pašvaldību koordinatori, ar kuriem kopā veidoti ikvienai pašvaldībai unikāli notikumi.

Svētku norišu kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no 1 līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gs. liecība.

Šobrīd notiek arī aktīvs mūsdienu deju lieluzveduma Augstāk par zemi filmēšanas process, bet no 21. jūlija VEF kultūras pilī būs skatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas Radi rotājot izstāde.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs – Swedbank. Atbalstītāji – RIMI, LMT, Circle K, LAIMA, SIA Inchcape Motors Latvia, Latvijas Finieris, VKKF, Vides aizsardzības fonds, CONEXUS Baltic Grid, CODELEX, ACCURAT. Svētku īpašais atspoguļojums būs Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju platformā lsm.lv.

Inga Vasiļjeva,
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītāja
2021. gada 17. jūlijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com