Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„RADI ROTĀJOT“

Latvijas skolu jaunatnes vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 660, 2021. g. 28. jūlijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SkoluJaunatnesDzDSv

Izstāde „Radi rotājot“. FOTO Evija Trifanova, VISC arhīvs.

Izstāde „Radi rotājot“. FOTO Evija Trifanova, VISC arhīvs.

Izstāde „Radi rotājot“. FOTO Publicitātes foto.

FOTO Publicitātes foto.

No 21. jūlija līdz 15. augustam VEF kultūras pilī būs skatāma Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 izstāde – Radi rotājot. Izstādē būs iespēja apskatīt labākos Latvijas skolu audzēkņu 550 darbus dažādās tehnikās – keramikā, tekstilā, kokā, metālā, papīrā un citos materiālos.

Ieeja izstādē bezmaksas, tā skatāma no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta Radi rotājot eksponāti tika atlasīti 2020. gadā no gandrīz 1500 darbiem. Darbu atlasi veica žūrija māksliniece Aiva Bumbure, bērnu un jauniešu centra Daugmale stikla pulciņa Mozaīka vadītāja Ilze Rimicāne un projekta Radi rotājot mākslinieciskās koncepcijas autore Areta Raudzepa.

„Svētku koncepts pamatā ir rotā, rotāšanās, rotaļas elementi. Kas gan būtu latvietis bez visām šīm lietām? Jau gadsimtiem ilgi mūsu tauta savus svētkus svinēja, rotājot telpas gan kāzām, kristībām, gan gadskārtu svētkiem – Lieldienās, Mārtiņos, Līgo. Tika vilktas un liktas svētku rotas, latvietis „rotājās“ dārzā, pļavā, druvā, rijā gan ikdienas, gan svētku tērpā. Izstādes dalībnieki ir radījuši mūsdienīgas rotas un rotājumus sev, sadzīvei, telpām dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās,“ stāsta projekta vadītāja Sandra Mieze.

Svētku norišu kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no 1 līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gs. Liecība.

Šobrīd notiek arī aktīvs mūsdienu deju lieluzveduma Augstāk par zemi filmēšanas process un dziesmu un deju ceļš Saulesvija.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs Swedbank. Atbalstītāji: RIMI, LMT, Circle K, LAIMA, SIA Inchcape Motors Latvia, Latvijas Finieris, VKKF, Vides aizsardzības fonds, CONEXUS Baltic Grid, CODELEX, ACCURAT. Svētku īpašais atspoguļojums būs Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju platformā lsm.lv.

Inga Vasiļjeva,
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku
Sabiedrisko attiecību vadītāja,
2021. gada 19. jūlijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com