Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grāmatas, grāmatiņas

Priecē Adelaides Latviešu skolas bērnus un vecākus

Laikraksts Latvietis Nr. 666, 2021. g. 8. sept.
Mārīte Rumpe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AdelaidesSkola

Bērnu žūrijas grāmatas. FOTO Mārīte Rumpe.

Bērni bibliotēkā. FOTO Mārīte Rumpe.

„Kāpēc es lasu“. FOTO Mārīte Rumpe.

Skolotājas bibliotēkā. FOTO Mārīte Rumpe.

Nu jau otro mācību gadu Adelaides Latviešu skolā tiek strādāts, lai atjaunotu, uzlabotu, sakārtotu un izveidotu lietotājiem draudzīgu bibliotēku. Lai ikviens, kurš ienāk bibliotēkā, var saprast, kuras grāmatas ir pa spēkam izlasīt un kurās varbūt tikai bildes aplūkot. Kā jaunums ir plaukts vecākiem, kur pieejamas grāmatas arī viņiem latviešu valodā.

Adelaides Latviešu skolas saime saka lielu paldies skolotājai un skolas padomes priekšsēdei Dailai Mohr, kura pārrauga visu procesus un dara lielo darbu. Irēne Šulcs (profesionāla bibliotekāre) konsultē un izpalīdz ar padomu un arī pieliek roku, lai lielais darbs uz priekšu iet. Mums ir viss, kā īstā bibliotēkā: katram skolniekam un skolotājai sava bibliotēkas kartiņa ar svītrkodu, grāmatu kartotēka utt. Mēs zinām tieši, kur atrodas meklējamā grāmata un viegli varam atgādināt, ja kādam piemirsies to atnest atpakaļ. Ir prieks redzēt, ka bērni ar interesi aplūko jaunās grāmatas un atgādina skolotājām, ka laiks iet uz bibliotēku un apmainīt grāmatas. Sevišķi lielu smaidu izraisa bērnu grāmatas, kas ir tulkotas no angļu valodas, jo bērni tās atpazīst un ir lasījuši – tas arī palīdz vieglāk uztvert lasāmo.

Protams, neiztikt bez atbalsta no Latvijas. Skolas darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Mēs jau otro gadu lasām grāmatas un piedalāmies Latvijas Nacionalās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021. Pagājušajā gadā pandēmija ieviesa visādas korekcijas, bet šogad atkal esam pateicīgi Latvijas Nacionālajai bibliotēkai par šīs programmas turpināšanu un diasporas latviešu skoliņu iekļaušanu tajā. Aicinām vecākus vairāk iesaistīties un izlasīt vecākiem domātās grāmatas un izteikt savu viedokli.

Šogad rīkojām nelielus atklāšanas/grāmatu saņemšanas svētkus, kā arī lūdzām bērniem uzrakstīt, kāpēc viņi lasa grāmatas? Atbildes jālasa foto.

Priecājamies par katru jaunu grāmatu mūsu bibliotēkā un redzam, ka lasīšanas prieks mūsu bērnos uzvirmo ar jaunu vilni, jo šīs grāmatiņas ir mūsdienīgas un aktuālas.

Paldies visiem labvēļiem un darba rūķiem.

Mārīte Rumpe,
Adelaides Latviešu skolas pārzine
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com