Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani

Dzejas darbnīcas un pasākums Dzejas diena Austrālijas Latviešu 58. Kultūras dienu ietvaros

Laikraksts Latvietis Nr. 672, 2021. g. 20. okt.
Madara Gruntmane, Marita Lipska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Šogad Austrālijas Latviešu Kultūras dienu laikā ikkatram būs iespēja piedalīties dzejas darbnīcās un paplašināt savu literāro redzējumu kopā ar Latvijā un starptautiski pazīstamo dzejnieci Madaru Gruntmani.

AL58.KD ir radošu notikumu cikls, un Madaras vadītais ir vērsts uz jūsu radošumu caur dzeju. Varbūt jūs, tāpat kā daudzi, jaunībā rakstījāt dzeju? Varbūt joprojām to darāt? Varbūt jau sen vēlaties uzdot kādu jautājumu mūsdienīgai dzejniecei?

Kā Madara paskaidro:

„Pasākumu ciklā pavisam sagaidāmi trīs atsevišķi notikumi – divas dzejas darbnīcas un noslēguma pasākums „Dzejas diena“.

Dzejas darbnīcās Madaras Grunt­manes vadībā interesenti varēs gūt ieskatu latviešu laikmetīgajā dzejā un iepazīt mūsdienu aktualitātes latviešu dzejas vidē. Līdztekus nodarbībās sagaidāma pievēršanās dažādām rakstīšanas tehnikām un metodēm, vārda spēka iedarbības pētniecībai un veidiem, kā gūt iedvesmu radošu tekstu tapšanai.

Katram arī būs iespēja pašam ļauties radošajai dzirkstij un radīt savus dzejas darbus, noslēgumā piedaloties kopīgos lasījumos „Dzejas diena“ pasākumā.“

Visi, kas mīl dzeju, un arī tie, kuri vēlas tuvāk ieskatīties dzejas burvīgajā pasaulē, ir laipni aicināti ņemt dalību šajos radošajos dzejas pasākumos gan kā aktīvi dalībnieki, gan arī kā skatītāji un vērotāji. Ikviens būs ieguvējs, interesanti un vērtīgi pavadot šo laiku.

Dzejas darbnīcas notiks attālināti interneta vidē latviešu valodā, taču nepieciešamības gadījumā būs iespējas saņemt paskaidrojumus angļu valodā. Pasākums Dzejas diena būs pieejams virtuālā veidā tiem, kas nav Sidnejā, bet tie, kas ir Sidnejā, varēs sanākt Latviešu namā klausīties dzejas, komentēt un saviesīgā vidē pavadīt vakaru.

Pirmā dzejas darbnīca Iekšējās pasaules projekcija notiks 21. novembrī plkst. 19.30 pēc Austrālijas laika. Savukārt otrā dzejas darbnīca Radošās rakstīšanas pamatprincipi un uzstāšanās prasmes sagaidāma 5. decembrī plkst. 19.30 pēc Austrālijas laika.

Piedalīšanās šajos pasākumos ir bez maksas, taču lūdzam iepriekš reģistrēties, lai saņemtu Zoom platformas saiti.

Noslēguma pasākums Dzejas diena un dalībnieku lasījumi notiks AL58.KD laikā. Uz šo pasākumu tiks pārdotas biļetes. Plašāka informācija par to sekos vēlāk.

Pirms pasākuma 14. novembrī plkst. 20.00 pēc Austrālijas laika notiks pirmā tikšanās Iepazīšanās, kuras mērķis ir pārbaudīt tehnisko gatavību, iepazīties un brīvā gaisotnē kopā sagatavoties dzejas pasākumu ciklam.

Dzejas pasākumos piedalīsies latvieši no Austrālijas, Amerikas un Eiropas valstīm.

Lai piedalīties dzejas pasākumos, aicinām visus iepriekš pieteikties, rakstot uz bookingsAL58KD@gmail.com

Piesakoties, lūdzu norādīt, vai būs nepieciešami paskaidrojumi angļu valodā.

Šī ir jūsu iespēja pārbaudīt Daniela Noursa teikto par dzejas spēku pandēmijā: „Kopā mēs aužam cilvēces vēstures dziesmu, kas arī parāda mums ceļu uz priekšu.“

Madara Gruntmane, Marita Lipska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com