Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētku svinības Oslo

Koncerts ar orķestru, kori un tautas dejām

Laikraksts Latvietis Nr. 676, 2021. g. 18. nov.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas vēstniecība Norvēģijā, sadarbībā ar Latviešu biedrību, Oslo Latviešu teātri O'Latte un Norvēģijas latviešu kori Laipa aicināja uz Lāčplēša dienas sarīkojumu ceturtdienas, 11. novembra, vakarā vēstniecībā.

Ieva Melbārde gādāja par vispusīgu programmu Tēvzemei un brīvībai. Bez vietējiem spēkiem, bija viesi no Latvijas – komponists Atvars Sirmais un dzejniece un aktrise Dina Kristine Bitēna. Pēc saistošā koncertuzveduma sanākušie, ap pussimts cilvēku, dziedāja vakaram piemērotas dziesmas. Kā ik gadus, vakars noslēdzās ar vēstniecības pagalmā iededzinātām svecītēm.

Latviešu biedrība Norvēģijā, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību, aicināja uz Valsts svētku koncertu NO SIRDS UZ SIRDI 13. novembra vakarā Oslo piepilsētā, Kolbotn. Koncertu sniedza ap 75 mūziķu pūtēju orķestris no Bergenas Arne Musikforenig ar duci mūziķu pastiprinājumu no Latvijas. Sarīkojumu ievadīja Latvijas vēstnieks Mārtiņš Klīve ar īsu uzrunu, tad dziedājām Latvijas un Norvēģijas himnas. Programma turpinājās ar Kastaņu skoliņas bērnu priekšnesumiem, tautas dejām, Ziemeļmeitas un Ozoliņa izpildījumā un, protams, orķestra vispusīgu koncertu, noslēgumā kopā ar kori Laipa.

Pēc koncerta pārcēlāmies uz saviesīgām telpām, kur vakars turpinājās ar glāzi vēstniecības sagādātā Rīgas šampānieša, torti un pašu gādātiem groziņiem, kavējoties sarunās. Sekoja arī mūzika un ar laiku pat dejas, kas turpinājās pāri pusnaktij, kad beidzot beidzās Valsts svētku svinības Oslo un apkārtnes latviešiem un viņu norvēģu draugiem.

Harijs Valdmanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com