Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu vidusskola

Klusi darbojās 2021. gadā

Laikraksts Latvietis Nr. 685, 2022. g. 12. janv.
Iveta Samule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLV_2v

„Zoom“ stunda. Augšējā rindā no kreisās: Kalvis Švolmanis. Aldis Sveilis. Otrā rindā: Lārs Sveilis, Zentis Meehan-Lauriņš. FOTO no Alda Sveiļa personīgā arhīva.

Filmēšana. No kreisās: Lārs Sveilis, Kalvis Švolmanis, Zentis Meehan-Lauriņš. FOTO Aldis Sveilis.

Nodarbības. FOTO Aldis Sveilis.

"Luna parks". FOTO Aldis Sveilis.

Daudziem tas noteikti nav bijis zināms, bet klusi, aizkulisēs – un brīžos Melburnas Latviešu nama Lielās zāles aizskatuvē – 2021. gadā darbojās Melburnas Latviešu vidusskola (MLV)! MLV mācību gads nobeidzās tikai 21. decembrī ar skolas saimes vakariņām. Ar to slēdzās interesants, izaicinošs, ražīgs un jautrs gads gan skolēniem, gan skolotājiem.

Gads bija iesācies ar vairākiem sarežģījumiem; 2020. gadā darbību izbeidza gan MLV vadītāji, gan visi skolotāji. Ar 2021. gadu darbības koordināciju bija pārņēmuši Aldis Sveilis un Iveta Samule. Aldis arī uzņēmās skolotāja pienākumus un viņam pievienojās Kalvis Švolmanis. Un, kaut notika nopietna skubināšana un aicinājumi piedalīties, mācības 2021. gadā turpināja tikai Zentis Meehan-Lauriņš (2. kl.) un viņam pievienojās Lārs Sveilis (1. kl.).

MLV 2021. gada darbība iesākās pozitīvi 6. februārī ar MLV pusdienām un iepazīšanos. Pirmā skolas ceturksnī centās noturēt skolas mācībās sestdienas rītos Latviešu namā, bieži aizskatuvē. Pateicamies MLNK par Nama telpu lietošanu!

Rudenī sarīkoja divas jautras ekskursijas – 20. martā izklaides Luna parkā un 8. maijā riteņbraukšana pa Porta Filipa līča (Port Phillip Bay) krastu.

Tad maijā Melburnā atsākās pandēmijas ierobežojumi, un skolas darbība turpinājās atkal attālināti līdz novembrim, kad MLV varēja atgriezties uz īsu laiku Melburnas Latviešu namā. Neskatoties uz mazo skolēnu skaitu un arī pandēmijas ierobežojumiem, vidusskola noturēja ap 30 mācību dienas.

Lai padarītu latviešu valodas apmācības interesantas un piemērotas abiem skolēniem, 2021. gadā tika pasniegtas dažādas nodarbības, tai starpā galda tenisu sacensības, nerf cīņa, un citas spēles.

Galvenā mācību tēma bija Latvijas kino un kinematogrāfija, kur skolēniem parādīja vairākas latviešu īsfilmas, un tās tika iztirzātas, sastāvdaļas apskatītas un pārspriesta filmu nozīme. Tad, gada otrajā pusē, MLV skolēni paši radīja savu īsfilmu. Skolēni izveidoja filmas scenāriju un arī attīstīja filmēšanas plānu (30 lapas garumā). Filmēšana iesākās, kad varēja atkal atgriezties Namā un ilga trīs sestdienas no vietas. Pašlaik filmas montāža tiek veidota, un paredzētā filma ilgs apmēram 20 minūtes.

Lielu pateicību izsakām Kalvim Švolmanim par ražīgo skolotāja darbu un spēju sajūsmināt un iedvesmot skolēnus. Pateicamies Kārlim Brēmanim par labiem padomiem. Arī pateicāmies Kalvim Jaunalksnim par MLV kasiera darbu izpildīšanu. Viņš ir šo daudzus gadus izpildījis un ar 2021. g. to nobeidza, un stāv gatavībā šo darbu sniegt tālāk.

Skatoties uz priekšu – 2022. g., ja vecāki vēlās pieteikt skolēnus, lūdzu, sazinieties ar Aldi Sveili, mob. 0428 347 401 vai s_lis@bigpond.com.

Ar skolēnu dalību ir arī nepieciešams, ka arī vecāki kādā veidā ņem dalību. Sagaidām viņus ar padomu un atbalstu. Pēdējos gados skolas veiksmīgai darbībai ir bijusi nepieciešama vecāku iesaistīšanās, gan vadot, gan mācot, gan skubinot savus bērnus apmeklēt MLV. Kā Rainis teica: Ikvienam ir rokas jāpieliek, Lai lielais darbs uz priekšu tiek!

Iveta Samule,
MLV vārdā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com