Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Fonds „Viegli“ ielūdz uz kultūrtalkām

Sakops gleznotāja Vilhelma Purvīša bērnības māju

Laikraksts Latvietis Nr. 699, 2022. g. 26. apr.
Kristiāna Salnāja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Viegli_logo

Purvitis

Pastmarka veltīta Vilhelmam Purvītim. Autore Lilija Dinere (Latvijas Pasts).

Fonds Viegli ielūdz visus talkot gribētājus uz kultūrtalkām, lai kopīgi sakoptu topošā Vilhelma Purvīša mājas-muzeja teritoriju Ogres novada, Taurupes pagasta Vecjaužos.

Vilhelms Purvītis Taurupes pagasta Vecjaužos pavadījis savus pirmos dzīves gadus, un tur redzētā Vidzemes ainava nenoliedzami iespaidojusi mākslinieka radošo darbību. Šogad, mākslinieka 150. jubilejā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli kopā ar komandu uzsākuši darbu pie Vilhelma Purvīša muzeja izveides. „Sākam no paša sākuma – ar talkām un teritorijas sakopšanu. Fonds „Viegli“ radies no „Mazās kavalērijas“ talkām, Imants Ziedonis talkojis kopā ar „Dižkoku atbrīvošanas grupām“, un šoreiz mēs talkosim kulturāli, lai kopā veidotu Vilhelma Purvīša muzeju. Talkošanu pavasarī pazīst teju katrs latvietis – kopīgu darbu veikšana satuvina cilvēkus. Veidojas jaunas draudzības, satikšanās, sarunas un gandarījums par padarīto,“ tā par talkām stāsta fonda Viegli padomes priekšsēdētāja, Vilhelma Purvīša mājas-muzeja vadītāja Žanete Grende. Plānots, ka talkās fonda Viegli un topošā muzeja komandas uzklausīs talcinieku domas, idejas un vīzijas par to, kādam jābūt Vilhelma Purvīša muzejam.

Šopavasar plānotas vairākas tematiskas kultūrtalkas:

  • 23.04. Kultūrtalka: Lielais ugunskurs;
  • 30.04. Kultūrtalka: Lielā talka;
  • 4.05. Kultūrtalka: Baltā galdauta svētki;
  • 14.05. Kultūrtalka: Muzeju nakts.

Visu talku dienas plāns:

  • 11.00 Ierašanās, līdzi ņemot savu cimdus, grābekļus, lāpstas, cirvjus, spaiņus, trimmerus un citus ārtelpu sakopšanas instrumentus;
  • 13.00 Kopīgas pusdienas un sarunas par Vilhelma Purvīša mājas-muzeja tapšanu. Talciniekiem pusdienu zupa būs, taču aicinājums ikvienam paņemt līdzi arī kādu mazu našķi kopgaldam;
  • līdz 18.00 Iesākto darbu pabeigšana.

Lai piedalītos talkā, jāaizpilda pieteikuma anketa: https://forms.gle/dR6w1Hx97fxpkUF28.

Lai nokļūtu Vilhelma Purvīša mājā-muzejā, Taurupes pagasta Vecjaužos navigācijas lietotnē Waze jāraksta Vilhelma Purvīša māja-muzejs. Visām fonda Viegli un topošā Vilhelma Purvīša muzeja aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju profilos: https://www.facebook.com/FondsViegli, https://www.instagram.com/fondsviegli un mājaslapā www.fondsviegli.lv.

Kristiāna Salnāja
20.04.2022Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com