Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Korp! Daugaviete svin 100 gadus Sidnejā

Piedalījās Latvijas vēstnieks Austrālijā ar kundzi

Laikraksts Latvietis Nr. 701, 2022. g. 11. maijā
Valdis Krādziņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Daugaviete

1. rindā no kreisās: Edīte Birzule, Gunta Anspal, Baiba Liepiņa, Lauma Reinfelde, Vita Parcell;
2. rindā: Indra Mamczuk, Vita Kristovska, Lelde Teilora (Taylor), Sandra Bērziņa-Džounsa (Jones), Ilze Švarca, Alinta Klarka (Clarke), Rasma Celinska, Ilze Lamberton, Līga Takers (Tucker), Alinta Freizera (Fraser), Ilga Horvat.
FOTO Ojārs Greste.

Daugavietes seniore Baiba Liepiņa uzrunā viesus. FOTO Ojārs Greste.

Korporācijas Selonijas loceklis Aldis Liepiņš vada dziesmu. No kreisās puses: Rasma Celinska, Aldis Liepiņš, Velga Galviņa, Zennia Csikos. FOTO Ojārs Greste.

Viesu grāmata. FOTO Ojārs Greste.

Studenšu korporācijas Daugaviete dibināšanas 100 gadu atceres vakariņas notika sestdien, 30. aprīlī, plkst. 18.00, Stratfildas (Strathfield) golfa kluba telpās. Korporācijas vadībā patlaban ir seniore fil! Baiba Liepiņa, viceseniore fil! Baiba Bērziņa un sekretāre fil! Vita Kristovska.

Ieejot telpās, viesus sveica prezidijs. Pasniedza dzeltenmaizi un šampānieti. Viesus, ieskaitot Latvijas vēstnieku Austrālijā Krama kungu un kundzi, uzrunāja seniore, pirms visi nosēdās pie svētku galdiem. Vakariņu laikā fil! Lauma Reinfelde lasīja programmu par Daugavietēm latviešu un angļu valodā. Viņa vispirms lūdza klātesošiem nodziedāt Daugaviņa, māmuliņa, kas veltīta Daugavietes dibinātājām.

Daugavieti dibināja Rīgā, 1921. gada 6. novembrī, un tās locekles nēsā violeti/zaļu/zelta lentu. Turpinot fil! Reinfelde pastāstīja par Daugavietes vīziju, kas bija par jaunu latviešu sievietību latvju tautā un latvju dzimtā, pieminot rakstnieci un dzejnieci Annu Brigaderi. Daugavietes netrokšņoja ne ielās, ne namos (kā saffradžetes angļiem un austrāliešiem darīja), bet klusi un pārliecinoši pierādīja sevi darbā. Tas ir mantojums, ko Daugavietes joprojām cildina un ciena. Visi nodziedāja Div' pļaviņas es nopļāvu.

Ar trešo dziesmu – Še kur līgo priežu meži sveica tēvzemes mīlestības garu, ko mantoja šūpulī, izauklēja ģimenē, audzināja latviešu skolā un sabiedrībā un pilnveidoja Daugavietē. Nākamā dziesma Trīs priedītes siliņā sveica Daugavietes vienotības garu un mūža draudzību.

Es atnācu uguntiņu bija veltīta Daugavietēm, kas nosargāja korporācijas uguntiņu cauri mūsu valsts tumšākajiem laikiem. Pēc 50 okupācijas gadiem Daugavietes gars no jauna iegailējās. Šodien, pateicoties plašsaziņas līdzekļiem, Daugaviete ir viena, vienota, globāla organizācija. Daugavietes vienotības spēku un 100 gadu pastāvēšanu pieminēja ar dziesmu Pa to ceļu.

Vivat, crescat, floreat Daugaviete in aeternum! Ļoti enerģiski un ar izteiksmi Aldis Liepins, Sel. novadīja dziesmu Skaista bij jaunība. Viesi ar prieku dziedāja līdz.

Visiem, aplī turot rokas, nodziedāja tradicionālo vakara dziesmu Aijā, žūžū. Vakariņās viesus pacienāja ar trīs garšīgiem ēdieniem, kad arī varēja parunāties ar veciem un jauniem draugiem.

Paldies Daugavietēm par jauko vakaru!

Valdis Krādziņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com