Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA vēstule Saeimai

Par pieminekļa nojaukšanu

Laikraksts Latvietis Nr. 702, 2022. g. 18. maijā
Pēteris Blumbergs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

PBLA vēstule LR Saeimai un tās priekšsēdētājai.

Rīgā, 2022. gada 13. maijā

Latvijas Republikas Saeimai un tās priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei

Jēkaba ielā 11
LV 1811, Rīgā

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze,
augsti godātie Saeimas deputāti,

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) atzinīgi novērtē šī gada 12. maijā Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtos grozījumus likumā „Par 1994. gada 30. aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem“, kas paredz apturēt šī likuma 13. pantu par to, ka Latvija nodrošina padomju okupācijas laika memoriālo būvju saglabāšanu. Paldies Saeimai par izlēmību un vienotību 12. maija balsojumā!

PBLA pauž vienprātīgu atbalstu 12. maijā pieņemtajam Saeimas lēmumam atcelt juridiskos šķēršļus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, Rīgā esošā padomju armiju slavinošā pieminekļa nojaukšanai. Par šīs okupācijas piemiņas zīmes neiederību brīvā un neatkarīgā valstī PBLA jau gadiem ir lēmusi savu valdes sēžu rezolūcijās.

PBLA ir pilnībā pārliecināta, ka šādam Latvijas okupāciju slavinošajam piemineklim nav vietas neatkarīgā Latvijas valstī. Pašreizējā situācijā, kad Krievijas armija, kam šis piemineklis veltīts, šobrīd ir sevi pilnībā diskreditējusi ar pierādāmiem kara noziegumiem Ukrainā, PBLA aicina Latvijas tautu un sabiedrību šo okupācijas „stabu“ bez vilcināšanās nojaukt.

Patiesā cieņā –

Pēteris Blumbergs
PBLA priekšsēdis

CC: Kopijas Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam un Latvijas Republikas Ministru prezidentam Krišjānim KariņamAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com