Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jānim Dūmiņam 100“

Katrīnas Krojas koncerts klavierēm

Laikraksts Latvietis Nr. 703, 2022. g. 25. maijā
Dana Zālīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
RigasLatviesuBiedriba

Rīgas Latviešu biedrība

Jānis Dūmiņš. FOTO Zigurds Mežavilks.

Jānis Dūmiņš. FOTO no ģimenes arhīva.

Jānis Dūmiņš. FOTO no ģimenes arhīva.

Atzīmējot virsdiriģenta un profesora Jāņa Dūmiņa simtgadi, Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2022. gada 27. maijā plkst. 19.00 izskanēs Katrīnas Krojas koncerts klavierēm.

2022. gada 30. martā simtgade apritēja vienam no nozīmīgākajiem latviešu kora kultūras veidotājiem, dziedātāju tūkstošu mīlestības apstarotajam virsdiriģentam, profesoram Jānim Dūmiņam. Gan profesionālajā mūzikas mākslā, kā Valsts kora Akadēmiskā profila arhitekts, gan amatiermākslā, kā visilgāko virsdiriģenta līniju ievilkušais diriģents līdzšinējā Dziesmusvētku vēsturē, jubilārs atstājis dziļas un neizdzēšamas pēdas. Turklāt, kā Latvijā, tā pasaulē, mūziķa gaitās devušies vairāk nekā simts maestro kora diriģēšanas klases audzēkņu – viņa vienreizējā radošā gara mantinieku.

Jānis Dūmiņš vienmēr uzsvēris savas dzimtas muzikalitāti kā sava spilgtā talanta avotu. Lūk, ko par mūziku un muzicēšanu saka Jāņa Dūmiņa mazmeita, pianiste Katrīna Kroja: „Mūzika ir gara izpausme un muzicējot mēs šim garam tuvojamies. Manis izvēlētie skaņdarbi rāda, cik dažādos veidos mūzika mēdz runāt – priekpilna, idilismā aizmirsusies, dusmās satraukta, mūžības aizskarta. Ierobežojumu mūzikai nav – ar visu mūžu nepietiek, lai šo valodu līdz galam iepazītu. Un tas ir tas, kas dod viņai dzīvību. Esmu pārliecināta, ka netveramais gara spēks ir visuresošs, un, ka mans vectēvs caur savu darbošanos kā kordiriģents un pedagogs šo savu spēku tikai palielināja. Bet viņš cēla ne tikai sevi, bet visus, kuri ar viņu sastapās, viņa muzicēšanā ieklausījās un tajā piedalījās. Būt daļai no šāda stāsta man ir prieks un gods, jo es tieku aicināta mūzikai ļaut brīvi runāt caur mani. Varbūt šādā veidā es varu uzturēt dialogu ar savu vectēvu, ar kuru man nepietika laika runāt par visu dzīvē svarīgo. Nekad man nav bijusi tā sajūta, ka viņš būtu pazudis pavisam, un vēl arvien man šķiet, ka viņš novēro manu spēli un attīstību pie instrumenta. Kad es spēlēju, es runāju ar viņu, un vēlos tieši šajā koncertā izrādīt viņam cieņu un pateicību par to, kāds cilvēks un mūziķis viņš ir bijis un kā viņš turpina mūs ietekmēt arī šodien.“

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs un tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv (5 EUR un 3 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem). 25% no sarīkojuma ieņēmumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam.

Koncerts tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

Dana Zālīte
Rīgas Latviešu biedrības Publicitātes un reklāmas projektu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com