Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

14. jūnija deportāciju piemiņas sarīkojums Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 703, 2022. g. 25. maijā
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Notikumi 1941. gada 14. jūnijā, kad no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas padomju vara deportēja desmitiem tūkstošu nevainīgus cilvēkus uz Sibīriju ir it īpaši aktuāli Baltijas valstīm šodien, ņemot vērā pašreizējo Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

Tiem, kas atceras bēgšanu no Latvijas 1944. gadā, kad Krievijas armija otro reizi okupēja mūsu zemi, ir it sevišķi sāpīgi redzēt, kā ukraiņi tagad bēg no savas valsts.

Padomju varas okupācijas laikā Baltijas valstīs no 1941. līdz 1991. gadam šī vardarbīgā, prettiesiskā akcija skāra, apmēram, 200 000 cilvēkus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Mācot bērniem skolā Latvijas vēsturi, skaidrojot to plašai sabiedrībai mūsu mītnes zemēs, mums ir jārunā par šiem traģiskajiem notikumiem, tos nedrīkst aizmirst, jo tie skāra lielu mūsu tautas daļu. Un, kā rāda notikumi Ukrainā, tie var arī atkārtoties Baltijas valstīs.

2022. gadā aprit 81 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas. Šo notikumu Sidnejas igauņu, latviešu un lietuviešu sabiedrības atzīmēs ar gadskārtējo piemiņas sarīkojumu svētdien, 5. jūnijā, plkst. 14.00 Sidnejas Latviešu namā.

Sarīkojumā runu teiks Katerīna Argirū (Kateryna Argyrou), Austrālijas ukraiņu organizāciju priekšsēde.

Ar muzikāliem priekšnesumiem piedalīsies lietuviešu un igauņu vokālie ansambļi. Pēc sarīkojuma visi klātesošie aicināti pakavēties pie uzkodām un atspirdzinājumiem.

Dr. Ojārs Greste,
Jaundienvidvelsas Apvienotās Baltiešu komitejas priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com