Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Koncertā „Mēness starus stīgo” mirdzēs pulka zvaigznītes!

Būs mūzika un deja

Laikraksts Latvietis Nr. 704, 2022. g. 1. jūnijā
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ingrīda Dārziņa. FOTO no personīgā arhīva.

Karmena Drēziņa. FOTO no personīgā arhīva.

Aija Dragūna. FOTO no personīgā arhīva.

Kaspars Švolmanis. FOTO no personīgā arhīva.

Lija Andersone. FOTO no personīgā arhīva.

Ingrīda Dārziņa, Melburnas Universitātes konservatorijas otrā kursa trompetes studente, debitēs ar trompetes solo, atskaņojot Sidnejas komponistes Aijas Dragūnas skaņdarbu Mēnesī raugoties. Jaunās mākslinieces sadarbojušās senāk Annas Ziedares Vasaras vidusskolas mūzikas nodarbībās, gan Ingrīdai toreiz spēlējot ģitāru, bet Aijai – saksofonu. Mūziķes ļoti baudījušas kopdarbības jauno pavērsienu.

Karmena Drēziņa, kura spēlējusi flautu no bērna kājas, šogad iestājusies Melburnas Universitātes konservatorijas flautas spēles nodaļā. Koncertā Karmena atskaņos Hermaņa Bīftinka (Herman Beeftink) Noktirni – skaņdarbu flautai un klavierēm.

Aija Dragūna absolvējusi Sidnejas Mūzikas konservatorijas kompozīcijas nodaļu un studējusi arī diriģēšanu. Bez skaņdarba trompetei un klavierēm, koncertā skanēs Aijas kompozīcija jauktam korim Tumša nakte, ko diriģēs pati komponiste.

Kaspars Švolmanis komponē un sacer pats savas dziesmas jau vairākus gadus un vēlētos nākotnē attīstīt šīs spējas profesionālā laukā. Koncertā ar savu kompozīciju viņš pavadīs Lijas Andersones improvizēto dejas sniegumu.

Lija Andersone arī horeogrāfējusi tautas deju dejotāju pavadījumu koru DAINA un VESERIS sniegumam, Ērika Ešenvalda un Uģa Brikmaņa dziesmai Krustiem zvaigznes debesīs, kas ir veltījums Uģim Brikmanim, ar kuru dejotāja un koristi iepazinās 2016. gadā, kad Uģis viesojās Kultūras dienās Melburnā, lai vadītu režiju Uģa Prauliņa dziesmotam uzvedumam Pagānu gadagrāmata. Dejos vēl Lūkas Elberts, Kārla Jaudzema, Kate Jaunalksne, Daina Jefimova, Tālis Švarcs, Kalvis Švolmanis un Kaspars Švolmanis.

Koncerts notiks sestdien, 11. jūnijā, plkst. 16.00, Melburnas Latviešu namā. Aicinu biļetes iegādāties iepriekš caur biļešu servisu TryBooking: https://www.trybooking.com/BZTUW, kaut būs iespēja tās nopirkt arī koncerta dienā pie durvīm, no plkst. 15.00. Sejas masku valkāšana šobrīd nav obligāta, bet skatītājiem, kuri vēlēsies sēdēt ar lielākām atstarpēm, būs iedalītas sēdvietas zāles aizmugures rindās.

Anita Andersone,
„Mēness staru svētku“ koordinatore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com