Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA sēdes atklāšana

Valsts prezidents sniedza uzrunu

Laikraksts Latvietis Nr. 706, 2022. g. 15. jūnijā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA_teksts-200pxwb

Valsts prezidents Egils Levits PBLA valdes sēdes svinīgajā atklāšanā. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

9. jūnijā Mazajā Ģildē Valsts prezidents Egila Levits sniedza uzrunu Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes gadskārtējās sēdes svinīgajā atklāšanā, uzsverot diasporas lomu Latvijas valsts ārpolitikā, iekšpolitikā, drošības jautājumos un latvietības saglabāšanā.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidenta sacīja: „Latvijas diaspora ir iekodēta Latvijas valsts pamatos. Neatkarīgi no mūsu personīgās nostājas diaspora pieder pie Latvijas.“ To, pēc Valsts prezidenta sacītā, apstiprina Latvijas Republikas Satversme un Pilsonības likums.

Kā vienu no galvenajiem diasporas darba laukiem latvietības saglabāšanā Valsts prezidents uzsvēra izglītības nodrošināšanu, „tādēļ Latvijas valsts arī atbalsta latviešu skolas ārzemēs un dažādus sabiedriskus pasākumus, jo latvietības saglabāšana ir Latvijas valsts interesēs“.

Valsts prezidents arī norādīja uz diasporas nozīmi Latvijas pilsonības iegūšanā un līdzdalības veicināšanā vēlēšanās: „Katram latvietim ir tiesības iegūt pilsonību, un tas ir ļoti būtiski. Arī bez pilsonības tu esi Latvijas tautas sastāvdaļa, bet tie, kuri reģistrē pilsonību, var piedalīties Latvijas valsts pārvaldībā. Visvienkāršākā līdzdalība Latvijas valsts pārvaldībā ir līdzdalība vēlēšanās.“

Tāpat E. Levits atzina, ka diasporai ir liela nozīme lobija darbā ārzemēs, tādējādi veicinot Latvijas intereses drošības jautājumos. Valsts prezidents akcentēja, ka Latvija ir aktīva NATO locekle: „Mēs esam panākuši lielāku sabiedroto klātbūtni Latvijas teritorijā, tādējādi sūtot signālu Maskavai, ka NATO ir apņēmusies stiprināt savu Austrumu flangu.“

Valsts prezidents savā uzrunā norādīja arī uz tādiem Latvijai būtiskiem jautājumiem kā enerģētiskās neatkarības nodrošināšana, valsts ekonomiskā izaugsme, iekšpolitikas stiprināšana un sabiedrības saliedētības veicināšana.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
09.06.2022.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com