Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Medicīnas Fonds (LMF)

Stipendijas 2022/23

Laikraksts Latvietis Nr. 718, 2022. g. 14. sept.
Kamena Kaidaka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LMF

Zariņu studiju ceļojuma stipendijas ieguvēja Līna Lazdiņa. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

Zariņu studiju ceļojuma stipendijas ieguvēja Daira Lapsa. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

Zariņu studiju ceļojuma stipendijas ieguvēja Darja Smirnova. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

LMF Studentu stipendijas saņēmēja Sarma Ejups kopā ar LMF valdes locekļiem Aleksandru Kalniņu, Bertramu Zariņu un Kristapu Zariņu. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

Drīz pēc Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa ārsti Kristaps un Bertrams Zariņi (ASV) dibināja bezpeļņas organizāciju Latvijas Medicīnas fonds (LMF), lai atbalstītu Latvijas medicīnu. Nu jau 30 gadus Latvijas ārsti un studenti saņem LMF stipendijas. Arī šogad LMF atbalsta Latvijas jaunos ārstus. Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 4000 USD saņem radioloģijas rezidente Līna Lazdiņa, lai iegūtu zināšanas klīniskajā darbā Lēvenes Universitātes slimnīcas Staru terapijas nodaļā, Beļģijā. Dr. Lazdiņa apgūs jaunākās metodes ļaundabīgo audzēju terapijā. Stipendijai viņu rekomendēja Dr. med. Aija Geriņa Bērziņa, P. Stradiņa KUS Onkoloģijas klīnikas vadītāja.

Dr. Daira Lapse, RSU rezidente pataloģijas specialitātē, saņem Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 5000 USD, lai apgūtu jaunas zināšanas neiropataloģijā National Hospital for Neurology and Neurosurgery, Apvienotajā Karalistē, Londonā. Rekomendāciju sniedza Dr. Jurijs Nazarovs, P. Stradiņa KUS, Patoloģijas institūta vadītājs.

Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 5000 USD saņem arī RSU rezidente anestezioloģijā reanimatoloģijā Dr. Darja Smirnova, lai padziļinātu zināšanās nieru un aknu aizstājterapijas jomā un apgūtu jaunas metodes, ko pielietot sepse gadījumā International Renal Research Institute Vicenza, San Bortolo Hospital, Itālijā. Rekomendāciju sniedza asoc. prof. Oļegs Sabeļņikovs, RSU Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedras vadītājs.

Kopš 2016. gada vasaras Latvijas Medicīnas Fonds (LMF) ir izveidojis jaunu stipendiju – LMF Studentu Stipendija, lai dotu iespēju jauniešiem, kas dzīvo un mācās ārpus Latvijas universitātēs, koledžās vai medicīnas skolās, iespēju gūt praktisku pieredzi Latvijā P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai kādā citā ārstniecības iestādē un papildinātu zināšanas un praktiskās iemaņas medicīnā. Šogad šo stipendiju 1250 USD saņem Sarma Ejups (ASV), lai gūtu ieskatu Latvijas rehabilitācijas nozarē rehabilitācijas centrā Vaivari. Stipendijas kurators ir LMF un LĀZA valdes loceklis Dr. Aleksandrs Kalniņš.

Brāļu Zariņu vārds ir cieši saistāms ar Latvijas Ārstu kongresu vēsturi. LMF vienmēr atbalstījis ar finansiālu ziedojumu visus Latvijas Ārstu kongresus, un arī šogad ar $ 5000 ziedojumu atbalsta 9. Latvijas Ārstu kongresu, kas notiks no 21.-24. septembrim. LMF stipendijas šogad pasniegs prof. Bertrams Zariņš kongresa atklāšanas sarīkojumā 21. septembrī ATTA CENTRE, Rīgā.

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu (LMF) un tā stipendijām: http://latvianmedicalfoundation.org/

Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds vēsturiski bijis saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību (LĀZA).

Kamena Kaidaka,
LMF un LĀZA administratore Latvijā
6.09.2022Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com