Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīsreiztrīs pasaulē

2022. gada pārskats

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Līga Ruperte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Trīsreiztrīs kustībai šogad aprit 41 gads, un droši varam teikt, ka Trīsreiztrīs ir kļuvis par latviešu tradīciju 3 kontinentos un 8 valstīs. Tradīcijas definīcija ir uzskatu, ieradumu un darbību kopums, kas tiek nodots tālāk no paaudzes paaudzē – mūsu mērķi, vadlīnijas un darbošanās veids savos pamatos nav mainījušies kopš pirmās nometnes Garezerā, ASV 1981. gadā. Mainās programmu saturs, darbinieki, dalībnieki, un ar lepnumu varam teikt, ka tagad jau ceturtā paaudze iesaistās mūsu darbībā.

Šogad pirmo reizi pēc divu gadu virtuālās tikšanās nometnes notika klātienē – Latvijā, ASV, Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā. Dažādu iemeslu dēļ tās nenotika Austrālijā, Kanādā un Norvēģijā, Katskiļos (ASV) un Lielbritānijā latviešu valodā.

Latvijā – pirmais saiets notika Mālpilī no 10. – 17. jūlijam Baibas un Rolanda Auziņu vadībā. Saietā bija 211 dalībnieks. Otrais saiets, kurā bija 186 dalībnieki, notika Zasā, Ilzes un Laura Cekuļu vadībā no 24. – 31. jūlijam. Abos saietos programma bija bagātīga un interesanta, tikšanās prieks pēc divu gadu pārtraukuma bija liels, bet dalībnieku skaits kā no diasporas, tā Latvijas bija mazāks nekā citus gadus. Vairākiem dalībniekiem Covid dēļ diemžēl bija jādodas mājās pirms saieta beigām.

Lielbritānijā, Straumēnos nometne angļu valodā notika no 24. – 31. jūlijam, un kā vienmēr to organizēja komiteja, kuru šogad vadīja Caroline Clements. Nometnē bija 56 dalībnieki, to skaitā arī viena ģimene no Francijas un vairākas skolotājas no Latvijas. Programma bija saistoša, un nometne noslēdzās ar lielisku koncertu.

ASV – Garezerā nometne notika no 31. jūlija – 7. augustam Maijas Zaeskas, Māras Lindes un Daigas Rūtiņas vadībā. Nometnē bija 81 dalībnieks. Programma bija interesanta, divās ievirzēs bija iespējams piedalīties arī virtuāli.

Vācijā, Bērzainē saiets notika no 31. jūlija – 7. augustam, un to vadīja Lelde un Indulis Bērziņi un Egija un Ingus Krūmiņi (visi dzīvo Latvijā). Saietā bija 110 dalībnieki no Portugāles, Latvijas, Vācijas, ASV, Ukrainas un Beļģijas. Dalībnieki augstu novērtēja lielisko programmu un iespēju satikties un pavadīt laiku kopā.

Īrijā saiets notika no 14. – 20. augustam Laura Karpova vadībā. Saietā piedalījās 75 dalībnieki no Īrijas, Lielbritānijas un Latvijas. Programma bija interesanta un bagātīga, no 22 ievirzēm 12 bija veltītas bērniem un jauniešiem.

Kopš pirmās 3x3 nometnes Gar­ezerā 1981. gadā ir notikušas 276 nometnes/saieti, kopējais dalībnieku skaits ir nedaudz pāri par 40 000.

2023. gadā plānotās nometnes saieti

Austrālijā no 2. – 8. janvārim, vadītājas – Mārīte Rumpe un Dace Freija.

Latvijā: Ludzā no 9. – 16. jūlijam, vadītāji Jolanta un Ansis Bogustovi;

Preiļos no 23. – 30. jūlijam, vadītāji Dina un Reinis Cepļi.

Lielbritānijā (angļu valodā) no 23. – 30. jūlijam, koordinatore Carolina Clements.

Nometnes/saieti plānošanas stadijā: Īrijā, ASV Garezerā un Katskiļos, Vācijā, Kanādā.

Trīsreiztrīs saime ir no sirds pateicīga Latvijas Kultūras ministrijai par finansiālo atbalstu, bez kura mūsu darbība nebūtu iespējama. Neskatoties uz to, ka nometņu organizatori, ieviržu vadītāji, lektori, meistari un audzinātāji par savu darbu finansiālu atlīdzību nesaņem, pārējie izdevumi sadārdzinātu nometnes tā, ka tās nebūtu pieejamas ģimenēm ar mēreniem ienākumiem. Diasporas nometnēm ir nepieciešami lektori no Latvijas, un visur izdevumi par telpām, ēdināšanu un visu citu aug no gada uz gadu.

Līga Ruperte,
Globālā 3x3 koordinatore,
PBLA Izglītības padomes locekle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com