Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Melburnas Latviešu ciemā?

Jaunas nodarbības, muzikanti, filma un ciemiņi

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

„Tovertafel“. FOTO Ingrīda Biezaite.

„Tovertafel“ vadības panelis. FOTO Ingrīda Biezaite.

No kreisās: Sofija Kirsanova un Džordžija Lēvisa (Georgie Lewis). FOTO Ingrīda Biezaite.

Ivars Cinkuss, Sandra Birze, Roberts Birze. FOTO Ingrīda Biezaite.

Dziedāšana. FOTO Ingrīda Biezaite.

Anniņa Cinkus un Ivars Cinkuss. FOTO Ingrīda Biezaite.

Jauna nodarbība

Vienā no Latviešu Ciema aprūpes nama telpām ir iespējams pavadīt laiku, zīmējot, krāsojot un darot daudz citas aizrautīgas lietas...

Var stādīt dārzu, spēlēt notis, ķert burbuļus, tīrīt no galda nost lapas, spodrināt karotes un spēlēt arī daudz citas spēles. Tādas, kurās ir jāatrod kāds iztrūkstošs burts, vai kāda pazudusi daļa no kopīgas bildes. Šo smalko un dārgo iekārtu sauc – Tovertafel.

Viss notiek uz viena galda, uz kura tiek ar spēcīgu gaismas staru virzītas dažādas krāsainas, kustīgas bildes. Tad roku un pirkstu palīdzību tās var krāsot, pārvietot, ķert... Attiecīgi, darīt tās darbības, kuras palīdz tam, lai izvēlētā spēlē tiktu uz priekšu! Spēļu izvēle ir ļoti daudzveidīga. Tās ir sadalītas dažādās grupās, atbilstoši dažādām interesēm un arī katra spējām.

Ciemos Sofija Kirsanova un Džordžija Lēvisa (Georgie Lewis)

24. augustā ar skaistu klasiskās mūzikas koncertu aprūpes nama iedzīvotājus iepriecināja Sofija, spēlējot vijoli, un Džordžija, spēlējot flīģeli. Klātesošie varēja izbaudīt bagātīgo, daudzveidīgo mūzikas piedāvājumu.

Lera Auerbach T'filah, Johann Sebastian Bach Sonata in C minor for violin and harpsichord BWV 1017, Ēriks Ešenvalds The Morning Mist – World premiere (Commissioned by Anita and Graham Anderson for Sophia Kirsanova), Sergei Rahmaņinova Vocalise' Op.34 No.14, Samuel Coleridge-Taylor Deep River, Max Richter – after Dinah Washington On the Nature of Daylight / This Bitter Earth, Olivier Messiaen Quartet for the End of Time VIII. Louange à l'immortalité de Jésus.

Klātesošie atzina, ka koncertu izbaudīja līdz sirds dziļumiem. Liels paldies abām māksliniecēm!

„Mēness stari danco“

19. septembrī Latviešu Ciema aprūpes nama ļaudis bija aicināti noskatīties filmu izrādi Mēness stari danco. Šī neparastā deju izrāde ir jauns darbs, ko radījuši Austrālijas latviešu jaunieši. Jaunā horeogrāfe Lija Andersone bija šī uzveduma idejas autore un producente. Komponists deju izrādei ir Ivars Štubis. Filmas autors ir Lūkas Elberts. Atsauksmes bija ļoti labas, un sekoja viens pēc otra ieteikums, ikvienam izbaudīt video ierakstā šo neparasto deju izrādi!

Ivars Cinkuss un pārējie...

12. augustā ieradās vairāki ciemiņi, kuri bija ļoti muzikālā noskaņojumā – Ivars Cinkuss, Sandra Birze un Roberts Birze. Muzikālā sarīkojuma laikā pie dziesmu dziedāšanas pievienojās arī Ciema darbinieki – Ingrīda E., Daila un Ilze.

Savu dzejoli Dzimtene deklamēja Anniņa un vēlāk arī uz flīģeļa nospēlēja savu sacerēto dziesmu. Sandra pievienojās Anniņas klavierspēlei un kopīgais skanējums bija lielisks!

Ilmārs deklamēja dažādus paša sacerētos dzejoļus, kuri bija stāstoši un vienlaikus smieklīgi.

Spēlētas un izdziedātas tika Imanta Kalniņa, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Tigula dziesmas un dažādas tautas dziesmas. Bija arī daudzas dziesmas, kuras vienojās dziedāt kopā – Šeit ir Latvija, Rīga Dimd un Skaista ir jaunība. Koncerta laikā visi sanākušie baudīja dažādas uzkodas un pacēla arī glāzes par satikšanās prieku.

Cinkuss vai Cinkus

Anniņa un Ivars Cinkuss, kuri ir seni paziņas, vēlreiz mēģināja noskaidrot – vai viņi varētu būt radinieki, jo abiem uzvārds ir Cinkuss. Vien atšķirība ir vienā burtā. Anniņai uzvārda galotnē ir viens burts „s“, bet Ivaram divi „s“. Abu saknes ir meklējamas Latvijā, un uzvārds nav tik bieži sastopams; tad abi vienojās, ka varētu būt radinieki. Vienīgi kādam no abiem kaut kur dzīves līkločos uzvārda galotne ir pazaudēta, vai tieši otrādi, kādam kādā brīdi ir uzradies papildus „s“!? Lai arī kā tur būtu, tā kā abi ir seni paziņas un, iespējams, radinieki, ātri vienojās uz vienu kopīgu bildi!

Paldies visiem, kuri apciemo Latviešu Ciema aprūpes nama ļaudis un iepriecina ar dažādiem priekšnesumiem!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com