Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ko Dilles Tante meklē Adelaidē?

Viesosies sidnejieši

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SLT_PBLA_KM

No kreisās: Ojārs Greste, Aija Brūvere, Jānis Čečiņš; aizmugurē – Ilona Brūvere. FOTO Andris Kariks.

Ko jūs dariet svētdien, 23. oktobrī, Adelaidē, plkst. 14.00? Ēdiet vēlas pusdienas – nu varbūt variet mazliet agrāk vai vēlāk? Skatāties Netflix– nu to jau var kurā katrā laikā! Jo Adelaidē būs tikai viena iespēja iepazīties ar Dilles Tanti.

Un kas tā tāda ir? Dilles Tante ir Kārļa Vērdiņa izdomāta un Sidnejas Latviešu teātra iestudēta. Tā ir komēdija, bet ar zemtekstu par to, ka cilvēks meklē piederību. Dilles tantes problēma, lai gan viņa to tā neuzskata, – ir tā ka viņai ne tikai patīk rakstīt pantus, bet arī lasīt tos citiem priekšā. Visādas komiskas situācijas rodas no šīs vēlmes skaitīt savus pantiņus un citu cilvēku vēlmes izbēgt no tā... pat tiek iesaistīta policija! Nu un kā tas viss beidzās? Jānāk uz izrādi, lai to uzzinātu!

Izrādei ir vairākas īpašības. Vērdiņš savu darbu ir nosaucis par poēmu, bet SLT no tā ir iztaisījis izrādi. Izrāde ir domāta visām paaudzēm. Patiešām, ja jums bērns prot sēdēt krēslā, tad viņš/viņa sapratīs, kas notiek, jo izrāde ir ļoti krāsaina un fiziska, bet, kā jau minēju, ir zemteksts, ko sapratīs tie, kas jau sen prot sēdēt krēslā! Galvenās lomās ir SLT aktieri: Aija Brūvere, Ilona Brūvere, Jānis Čečiņš, Ojārs Greste, bet tiem klāt nāk bijusī SLT aktrise Rasma Celinska un arī Adelaides Latviešu skolas bērni. Protams, būs jau arī gaismas un skaņas (Jānis Grauds) un dekorācijas (Andris Kariks). Tātad liels ansamblis jums klās priekšā Dilles Tantes stāstu.

Un kur tad to var redzēt? Adelaides Lietuviešu namā (diemžēl Latviešu nams nebija pieejams), kas atrodas 6-8 Eastry Street, Norwood, svētdien, 23. oktobrī, plkst. 14.00.

Dilles Tante noteikti būs priecīga jums noskaitīt kādu pantu vai iedot savu autogrāfu!

Izsakām lielu paldies Latvijas Republikas Kultūras ministrijai par līdzfinansējumu Dilles Tantes projektam.

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com