Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Kara noziegumi

Laikraksts Latvietis Nr. 724, 2022. g. 26. okt.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ukrainas prezidents Zelenskis septembrī bija skaidri izteicis ukraiņu attieksmi pret Krieviju: „Lasiet no lūpām: Bez gāzes vai bez jums? Bez jums! Bez gaismas vai bez jums? Bez jums! Bez ūdens vai bez jums? Bez jums! Bez pārtikas vai bez jums? Bez jums! Aukstums, bads, tumsa un slāpes nav tik biedējošas un nāvējošas mums kā jūsu „draudzība un brālība“... Bet vēsture visu noliks savās vietās. Mēs būsim ar gāzi, gaismu, ūdeni un pārtiku… un BEZ jums!“

Pēdējās nedēļas laikā Krievija pastiprināti parāda savu morālo pagrimumu, veicot tēmētus uzbrukumus Ukrainas enerģijas infrastruktūrai. Ja 1930. gados Golodomors atņēma ukraiņiem pārtiku, tad Krievija tagad cenšas citā veidā masveidīgi iznīcināt ukraiņu tautu.

Pagājušā nedēļā notikušajā Rīgas konferencē 2022 Ukraina bija viena no galvenajām tēmām. Runājot par kara noziegumiem, Latvijas valsts prezidents teica, ka visaugstākais kara noziegums ir agresīvais karš. Tomēr ir skaidrs, ka var visādi runāt un piedraudēt, bet bez Krievijas pilnīgās sakāves nav nekādas cerības kādu tiesāt par agresīvo karu.

Ir plaši zināms, ka Vācija iebruka Polijā 1939. gada 1. septembrī, un, savukārt, 17. septembrī Polijā iebruka Padomju savienība. Kā kara uzvarētājs, neviens Padomju savienībā netika tiesāts par agresīva kara veikšanu.

Ir arī plaši zināms, ka Padomju savienība iebruka Somijā 1939. gada 30. novembrī, kura trīs mēnešus vēlāk bija spiesta parakstīt nelabvēlīgu miera līgumu. Somija piedalījās Vācijas karā pret Padomju savienību, atgūstot zaudētās teritorijas, bet Otrā pasaules kara beigās bija atkal zaudētāja un pieņēma vēl nelabvēlīgākus noteikumus.

Mazāk zināms, ka Sabiedrotie pastāvēja uz to, ka atbildīgie somi ir jātiesā par agresīvo karu pret Padomju savienību. Somijas prezidents tika notiesāts uz 10 gadiem cietumā, divi bijušie ministru prezidenti notiesāti uz 6 un 5,5 gadiem cietumā, viens ministrs uz 5,5 gadiem, Somijas vēstnieks Vācijā uz 5 gadiem, un vēl 3 citi ministri uz 2 vai 2,5 gadiem.

Protams, kara uzvarētājs – Padomju savienība – bija uzskatīta kā pilnīgi bez vainas 1939. gada „Ziemas karā“.

Lai arī cik mēs runājam par starptautisko tiesību sistēmu, izšķirošais vienmēr ir brutālā vara, tikai kuras aizsardzībā var īstenot citas „augstākas“ idejas. Diemžēl, šo mūžseno patiesību mēdz miera laikā aizmirst.

GN
2022. g. 26. oktobrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com