Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vokālistu konkursā „Operalia“

Uzvar Juliana Grigorjana un Entonijs Leons

Laikraksts Latvietis Nr. 725, 2022. g. 2. nov.
Irbe Treile -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNOB

Plasido Domingo (Plácido Domingo) ar konkursa uzvarētājiem Julianu Grigorjanu (Juliana Grigoryan) un Entoniju Leonu (Anthony León). FOTO Evija Trifanova.

Plasido Domingo (Plácido Domingo) diriģe Latvijas Nacionālās operas orķestri. FOTO Evija Trifanova.

Starptautiskais jauno vokālistu konkurss Operalia, kas šogad pirmo reizi norisinājās Latvijas Nacionālajā operā, noslēdzies ar soprāna Julianas Grigorjanas (Juliana Grigoryan) (Armēnija) un tenora Entonija Leona (Anthony León) (ASV) uzvaru. Konkursa fināls norisinājās 30. oktobrī kā svinīgs Galā koncerts Latvijas Nacionālās operas orķestra pavadījumā ar Plasido Domingo (Plácido Domingo) un Kamalu Kānu pie diriģenta pults.

Operalia dibinātājs un prezidents, izcilais operdziedātājs un diriģents Plasido Domingo izteica īpašu pateicību Latvijas Nacionālās operas darbiniekiem par lieliski noorganizēto konkursa norisi, tāpat maestro augstu novērtēja Latvijas Nacionālās operas orķestra māksliniecisko kvalitāti un solīja drīzumā atkal viesoties Latvijas Nacionālajā operā jau kā dziedātājs.

Rīgā, lai piedalītos konkursā, bija ieradušies 33 jaunie operdziedātāji no 17 valstīm. Latviju Operalia pārstāvēja baritons Daniils Kuzmins. Konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija, kurā strādāja pasaules nozīmīgāko opernamu vadītāji un dziedātāju atlases menedžeri. Viņu vidū bija arī Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš. Finālam tika izvirzīti trīspadsmit dziedātāji.

Konkursa fināla tiešraidi Latvijā nodrošināja Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 3, bet visā pasaulē konkursa finālu varēja vērot kanālā Medici.tv, kas ir ilggadējs Operalia mediju partneris.

Operalia 2022 laureāti: Pirmā vieta – Juliana Grigorjana (Juliana Grigoryan), soprāns, Armēnija; Entonijs Leons (Anthony León), tenors, ASV.

Otrā vieta: Serēna Saensa (Serena Sáenz), soprāns, Spānija; Djūks Kims (Duke Kim), tenors, ASV; Nilss Vanderers (Nils Wanderer), kontrtenors, Vācija.

Trešā vieta: Mēra Terēze Kārmaka (Maire Therese Carmack), mecosoprāns, ASV; Jongdžuns Parks (Youngjun Park), baritons, Dienvidkoreja; Džongvons Hans (Jongwon Han), basbaritons, Dienvidkoreja.

Birgitas Nilsones balva par R. Štrausa un R. Vāgnera skaņdarbu izpildījumu: Serēna Saensa (Serena Sáenz), soprāns, Spānija.

Pepitas Embilas de Domingo sarsuelas balva sieviešu grupā – Serēna Saensa (Serena Sáenz), soprāns, Spānija.

Dona Plasido Domingo sarsuelas balva vīriešu grupā: Entonijs Leons (Anthony León), tenors, ASV; Rolex Publikas simpātijas balva; Juliana Grigorjana (Juliana Grigoryan), soprāns, Armēnija; Jongdžuns Parks (Youngjun Park), baritons, Dienvidkoreja.

CulturArte balva – Entonijs Čaramitaro (Anthony Ciaramitaro), tenors, ASV.

Konkursu Operalia 1993. gadā dibinājis Plasido Domingo, lai atklātu daudzsološus mūsdienu jaunos operdziedātājus un palīdzētu viņiem uzsākt karjeru. Operalia mērķis ir piesaistīt visas pasaules visu balss tipu dziedātājus vecumā no astoņpadsmit līdz trīsdesmit diviem gadiem, lai viņus noklausītos izcilāko starptautisko personību žūrija pasaules prestižākajā un konkurētspējīgākajā skatē.

Vairāk par konkursu: https://www.operaliacompetition.org/

Irbe Treile,
Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja
2022. gada 31. oktobrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com