Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētki Norvēģijā

Kupla vakara programma

Laikraksts Latvietis Nr. 727, 2022. g. 18. nov.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Parasti mēs, Oslo un apkārtnes latvieši, Valsts svētku nedēļu ievadam ar Lāčplēša dienas sarīkojumu vēstniecības telpās 11. novembrī, bet tā kā šoreiz rīkotāji uz Valsts svētku sarīkojumu aicināja sestdien, 12. novembrī, tad, lai nebūtu sarīkojumi divas blakus dienas, Lāčplēša dienas sarīkojums nenotika. To katrs varēja svinēt mājās.

Valsts svētku sarīkojumu šogad, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību, rīkoja Kultūras biedrība Norge-Latvija. To ievadīja latviešu un norvēģu valodās Elita Cakule un Šels Mīre-Jensens (Kjell Myhre-Jensen), uzaicinot vēstnieku Mārtiņu Klīvi sniegt uzrunu. Vēstnieks uzsvēra, cik svarīgi ir, ka varam sanākt kopā, lai svinētu Latvijas 104. dzimšanas dienu. Mēs ikviens esam atbildīgi par Latvijas izaugsmi un drošību.

Pēc vēstnieka uzrunas, kora Laipa vadībā dziedājām Latvijas un Norvēģijas himnas. Sekoja raibā rindā kupla vakara programma gan ar dziesmām, gan dejām. Kastaņu skoliņas kastanīši, skolotāju un vecāku atbalstīti, mūs priecināja ar saviem priekšnesumiem. Bija tautas dejas Oslo tautas deju grupa Ziemeļmeita. Sandefjord pilsētā tagad tik daudz dejot gribētāju latviešu, ka bez mums jau no iepriekšējiem gadiem pazīstamā Ozoliņa tagad ir vēl otra grupa Palēciens. Tā varējām, vismaz skatoties, dejot un dejot. Protams, bija jau arī dziesmas. Koris Laipa diriģentes Ilgas Švarkovskas vadībā mūs priecēja ar vairākām dziesmām. Kad kuplā programma beidzās, varējām spirdzināties ar vēstniecības gādāto Rīgas šampānieti un pašu gādātām uzkodām.

Tad sekoja nākošais programmas punkts – Normunds Rutulis ar savu grupu. Pie viņu mūzikas varēja arī dejā kājas izlocīt, kas to spēja. Tā noslēdzās lieliskais Valsts svētku sarīkojums.

Vēl gan būs 22. novembrī vēstniecības rīkotais Equairimity Trio džeza koncerts Oslo.

Harijs Valdmanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com