Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Birmingemas Mazais teātris

Dodas viesizrādēs uz Latviju

Laikraksts Latvietis Nr. 755, 2023. g. 7. jūnijā
Ingmārs Čaklais -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Birmingemas_MT

Birmingemas Mazā teātra izrāde. FOTO Publicitātes foto.

Birmingemas Mazais teātris šogad svin savu piecu gadu pastāvēšanas jubileju, svinības uzsākot pavasarī ar izrādi Londonā, bet Dziesmu un Deju svētku laikā teātris dosies viesizrādēs uz Latviju. Uz aktieru un radošās grupas dzimteni tiks vesta Hermaņa Paukša komēdija Čir, čir! Skatītāji un jubilejas svinību viesi uz izrādi Rīgā tiek gaidīti 1. jūlijā plkst. 20.00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma un Cēsīs – 5. jūlijā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Birmingemas Mazajā teātrī darbojas gan pamatsastāvs, gan jauniešu studija. Teātrī iestudētas vairākas pilmetrāžas izrādes un teātris piedalījies dažādos teātru festivālos Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Īrijā, Norvēģijā un Latvijā, sadarbojies ar Sidnejas Latviešu teātri (Austrālijā).

Teātra jubilejas reizē piedāvātā komēdija Čir, čir! ir pasaka pieaugušajiem par kādas impērijas dzīvi, plānotiem un neplānotiem notikumiem pavisam īsā laika posmā. Izrāde uzdod vairākus eksistenciāli svarīgus jautājumus un meklē atbildes uz tiem. Vai indēšana ir labākais veids kā novākt bosu no ceļa? Vai ir vērts plūkt puķītes iemīļotajam, ja iemīļotā nemaz nav? Un kuras profesijas pārstāvju pienesums sabiedrībā ir augstāk vērtējams – radošā vai praktiskā darba darītāja? Vai tā būs pasaka ar laimīgām beigām?

Izrāde Čir, čir! ir saņēmusi Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības organizētā diasporas teātru festivāla PLATS solis Stokholma 2022 profesionālās žūrijas Sudraba balvu, un arī festivāla Skatītāju simpātijas balvu. Izrādes režisors ir Ingmārs Čaklais (Birmingema), tērpus un skatuves noformējumu veidojusi māksliniece Santa Siliņa (Dublina, Īrija) un horeogrāfiju veidojis Kirils Burlovs (Londona).

Iestudējums vairākkārt rādīts Lielbritānijā un arī viesizrādēs Īrijā, Zviedrijā Norvēģijā. Iestudējuma tapšanu atbalstījuši: LR Ārlietu ministrija, LR Kultūras ministrija, LR vēstniecība Apvienotajā Karalistē, Pasaules Brīvo Latviešu apvienība (PBLA), Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, The National Lottery Community Fund, Baltic Art Forum, Artūrs Salenieks, Dzintars Romāns, Uģis Točs un citi atbalstītāji.

Jāpiebilst, ka izrāde 1. jūlijā Rīgā vienlaicīgi arī piedalīsies Diasporas teātru festivālā Dāvana Latvijai, kuru organizē Latviešu Kultūras centrs Birmingemā kopā ar Ziemeļrīgas Kultūras apvienību un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību.

Biļetes uz teātra izrādi Rīgā var iegādāties iepriekšpārdošanā Bilešu paradīzē - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128234, bet biļešu tirdzniecība uz izrādi Cēsīs tiks uzsākta jūnija otrajā nedēļa.

Birmingemas Mazais teātris ir dibināts 2018. gada 4. maijā. Teātra mērķi ir augstvērtīgi sasniegumi un katra dalībnieka personiskā izaugsme. Izrādes plānots spēlēt gan latviski, gan angliski. Teātris ir pagodināts nest latviešu teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres vārdu. Vairāk informācija: https://www.facebook.com/BirmingemasMazaisteatris un www.teatris.uk.

Ingmārs Čaklais
Birmingemas Mazā teātra Mākslinieciskais vadītājs un režisorsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com