Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jāizdod arī Lukašenkas aresta orderis

Par Ukrainas bērnu nelikumīgu turēšanu piespiedu nometnēs

Laikraksts Latvietis Nr. 765, 2023. g. 20. sept.
Elīna Bīviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sandra Kalniete. FOTO Publicitātes foto.

Baltkrievijas režīms ir drauds Eiropas Savienībai, jo sistemātiski organizē nelegālu Latvijas, Lietuvas un Polijas robežas šķērsošanu, mēģinot iepludināt Eiropā tūkstošiem migrantu. Lukašenkas režīms ir līdzagresors Krievijas brutālajā karā pret Ukrainu – Baltkrievijā ir izvietoti Krievijas taktiskie kodolieroči, tur atrodas Vagnera grupas“ algotņi, tiek trenētas Krievijas armijas vienības un izmitināti vairāk kā 2000 nelegāli pārvietotu ukraiņu bērnu,' tā debatēs par ES attiecībām ar Baltkrieviju Eiropas Parlamenta plenārsēdē norādīja deputāte Sandra Kalniete.

13. septembrī, Eiropas Parlamentu Strasbūrā uzrunāja Baltkrievijas opozīcijas līdere trimdā Svjatlana Cihanouska. Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa Eiropas Parlamentā uzskata, ka ES ir jādara viss nepieciešamais, lai sadarbotos ar baltkrievu opozīciju un veicinātu tās darbību politiskajā trimdā, tādēļ aicina ES izstrādāt vērienīgāku un mērķtiecīgāku stratēģiju nākotnes Baltkrievijai, atdodot Lukašenkas režīma atstātās tukšās vietas demokrātiskās pasaules starptautiskajās organizācijās opozīcijas līderiem, kā arī sagatavojot plašu ekonomisko plānu, kas sniegtu atbalstu baltkrievu demokrātiskajiem spēkiem.

ETP grupa vienlaikus stingri nosoda to, ka Lukašenkas režīms migrāciju izmanto kā mērķtiecīgi organizētu atriebību Latvijai, Lietuvai un Polijai par atbalstu demokrātiskajai opozīcijai. Pašreizējā situācija uz ES ārējās robežas tiek vērtēta kā, iespējams, saspringtākā kopš 2021. gada, turklāt ir pazīmes, ka tā pasliktināsies.

Sandra Kalniete debatēs norādīja: Pirms trīs gadiem Minskā vairāk nekā 100 000 cilvēku protestēja pret nozagtām prezidenta vēlēšanām. Lukašenkas režīms nežēlīgi izrēķinājās ar protestētājiem, un pašlaik cietumos smok vairāk nekā 1500 politiski ieslodzīto, 300 000 baltkrievu ir pametuši savu valsti. Lukašenkas režīms ir atbildīgs ne tikai par vēlēšanu nozagšanu, bet arī par Baltkrievijas atdošanu Krievijai, tāpēc ES ir jāpaplašina un jāpastiprina sankciju darbības joma, tostarp saraujot visas saites ar režīmu un veidojot dialogu ar valsts demokrātiskās opozīcijas pārstāvjiem.

Eiropas Parlaments 13. septembrī balsoja par ziņojumu, kurā stingri nosoda tūkstošiem ukraiņu bērnu nolaupīšanu uz nometnēm Baltkrievijā.

Iedzīvotāju piespiedu deportācijas un pārvietošanas ir noziegums pret cilvēci, tāpēc es aicinu Starptautisko krimināltiesu izdot Lukašenkas aresta orderi, kā arī paplašināt ES sankciju sarakstu ar personām, kas atbildīgas par Ukrainas bērnu nelikumīgu turēšanu piespiedu nometnēs. Pret Lukašenku ir jāizturas tāpat kā pret Vladimiru Putinu, uzrunā Eiropas Parlamentā uzsvēra Sandra Kalniete.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, Drošības un aizsardzības apakškomitejā, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 178 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas VoteWatch Europe reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Elīna Bīviņa,
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdzeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com