Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Oktobrafest“ Melburnas Latviešu namā

Melburnas koristi piedalās ziedojumu vākšanā AL59.KD

Laikraksts Latvietis Nr. 770, 2023. g. 25. okt.
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Sandra Birze diriģē Melburnas Latviešu vīru kori VESERIS. FOTO Ojārs Greste.

Uzstājas Rita Hach, Viktors Brenners un Andis Graudiņš. FOTO Ojārs Greste.

Uzstājas, kā vienmēr asprātīgais, lietuviešu ansamblis „Pamesta Klumpe“ („The Lost Clog“). FOTO Ojārs Greste.

Melburnas latviešu jauktā kora „Daina“ soprāns Linda Graudiņa pārdod Kultūras dienu alu. FOTO Pēteris Dārziņš.

Tajā pašā dienā, 14. oktobrī, kad visā Austrālijā notika balsošana, tautieši pulcējās Melburnas Latviešu Namā, lai svinētu Oktobrafest.

Sandra un Roberts Birze bija šīs svinēšanas idejiskie autori, bet rīkošanā viņiem bija daudz palīgu gan no koriem Daina un Veseris, gan arī bija daudz devīgu ziedotāju. Galvenais iemesls šim pasākumam bija – vākt līdzekļus, lai varētu samaksāt par dejotāju, dziedātāju un muzikantu maltītēm KD Noslēguma koncerta apkūlībās..., bet kam vajadzīgs aizbildinājums, lai patīkami pavadītu laiku draugu lokā, baudot mūziku un ieturoties ar garšīgiem ēdieniem un dzērieniem?

Liela daļu apmeklētāju un koristu bija saģērbušies bavāriešu zemnieku stila tērpos, visiem par uzjautrinājumu. Starp raiti, skanīgi un precīzi nodziedātām nopietnām dziesmām, kuras sniedza kori Daina un Veseris, uzstājās arī lietuviešu grupa Pamesta Klumpe (The Lost Clog). Šai grupai, kā parasti, bija humora pilna uzstāšanās. Bija arī atsevišķi muzikanti, kas iepriecināja. Valdīja sirsnīga saskaņa un jauks noskaņojums.

Šī arī bija pirmā iespēja nogaršot alus, kuri tiek īpaši brūvēti Kultūras dienām. Pavisam kopā būs četras dažādas alus šķirnes – pale ale, session ale, india pale ale un lager stilos. Pirmie divi no šiem bija nopērkami Oktobrafest laikā Melburnas Latviešu namā. Sarīkojuma dalībniekus, alus cienītājus sajūsmināja kanniņu skaistās etiķetes, bet īpaši – garšīgais alus.

Oktobrafests patiešām ne tikai sasniedza mērķi – vākt līdzekļus, bet arī daudz ko vairāk, iepriecinot rīkotājus un palīgus ar labi padarītu darbu un itin visus par liela prieka un labsajūtas radīšanu un dalīšanos ar to.

Ar svētku sveicieniem,

Pēteris & Susan Dārziņi,
Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēži
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com