Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rudzu maizes cepšanas sacensības Sidnejā

Rīkoja „Saknes un Zari“

Laikraksts Latvietis Nr. 770, 2023. g. 25. okt.
Marita Lipska, Susan Kolija (Colley), Marika Makkjū (Mccue) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

No kreisās: Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji. FOTO Marika Makjū (McCue).

Galvenā tiesnese Vailina Māra (Wailyn Mar). FOTO Marika Makjū (McCue).

Nu jau vairākas nedēļas pagājušas kopš Sidnejas Baltiešu tirdziņa, bet pēcgarša vēl ir palikusi diezgan svaiga. Sidnejas Latviešu biedrības apakšnozare Saknes un Zari organizēja Baltiešu tirdziņā rudzu maizes cepšanas sacensības. Sacensībās tika aicināts piedalīties ikviens cepējs, taču sacensību dienā tika pieteiktas 3 dažādu cepēju maizes – lietuviešu, igauņu un latviešu cepēju rudzu maizes.

Maizes vērtēja Country Women's Association in Sydney (Lauku sieviešu asociācija Sidnejā) pēc garšas, pēc smaržas, pēc izskata, blīvuma, pēc griezuma. Bija interesanti noskatīties, cik rūpīgi katra maizīte tika izpētīta!

Maizes bija ceptas un nogādātas Sidnejas Latviešu namā plkst.9.00 no rīta ar pieteikuma anketi un maizes sastāvdaļu izklāstu.

Katru maizīti varēja nogaršot visas dienas garumā Latviešu namā. Katrai maizītei bija klāt burciņa ar vāciņu, kur varēja ielikt zelta monētu, ja vēlējās nobalsot par to maizi.

Country Women's Association in Sydney ļoti rūpīgi apskatīja katru maizīti un nolēma, ka pirmā vieta lietuviešu maizes cepējai, otrā vieta igaiņu cepējai un trešā vieta mūsu – latviešu cepējam.

Pirmās vietas ieguvējā saņēma $100 un atzinības rakstu, un zelta kroni, otra un trešā vieta saņēma atzinības rakstus un sudraba kroni.

Saskaitot balsotāju balsis no burciņas, izrādījās, ka igauņiem pirmā vieta, lietuviešu maizītei – otrā vieta un latviešu maizītei trešā vieta.

Mans personīgi vislabāk garšoja latviešu maizīte, bet ne tikai tāpēc, ka esmu latviete, bet tāpēc, ka šī maizīte likās tādas pašas garšas, ko atceros no bērnības Latvijas maizītei. Šo latviešu maizīti cep mūsu Sidnejas mācītājs, un šķiet, ka tai ir tāda svētīga garša.

„Saknes un zari“ – Marita Lipska, Susan Kolija (Colley), Marika Makkjū (Mccue)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com