Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Drošība

Laikraksts Latvietis Nr. 776, 2023. g. 6. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Adventes laiks – sākam jau domāt par Ziemassvētkiem un par „mieru virs zemes“. Diemžēl tas miers kā nenāk, tā nenāk. Izraēlas un Hamāsa karš pauzējās uz īsu laiku, bet ir atkal atsācies. Tuvāk Latvijai, Krievijas agresīvais karš pret Ukrainu nav rimies, un nav bijušas nekādas pauzes.

Tāpēc Latvijas iekšējā un ārējā drošība ir noteikta kā galvenā valsts prioritāte. 2024. gada budžetā paredzēts papildus finansējums kaujas spēju stiprināšanai: pretgaisa aizsardzībai, raķešu artilērijai un krasta aizsardzībai, un lai turpinātu uzlaboties Valsts aizsardzības dienestam un iedzīvotāju militārām prasmēm. Aizsardzības budžetam ir paredzēts pieaugums līdz 3% no iekšzemes kopprodukta 2027. gadā.

Ar tādu ziņojumu LR Finanšu ministrija veic kampaņu ar saukli: „Tavi nodokļi – tava drošība“.

Šī gada aprīlī pieņemtais Valsts aizsardzības likums ieviesa obligāto militāro dienestu, ar iespēju arī pieteikties brīvprātīgi. Aizsardzības ministrija informē, ka piektdien, 1. decembrī, noslēdzās pieteikšanās trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteicās 515 Latvijas pilsoņi.

Ja pēc pārbaudes nepieciešamais brīvprātīgo karavīru skaits valsts aizsardzības dienesta 11 mēnešu dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos netiks konstatēts, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024. gada 23. janvārī. Un tad 2024. gada jūlija iesaukumā tiks uzņemti 480 valsts aizsardzības dienesta karavīri, kuri dienestu īstenos Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē militārajā bāzē „Ādaži“. Iespējams, ka visi būs brīvprātīgie, bet arī iespējams, ka no 515 brīvprātīgajiem pārbaudes neizturēs pietiekams skaits, lai aizpildītu visas 480 vietas.

Aizsardzības ministrija arī informē, ka ir parakstīts piegādes līgums par aptuveni 600 miljoniem eiro ar Vācijas uzņēmumu Diehl Defence par IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi. IRIS-T sistēma nodrošinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā. Plānots, ka piegādi sāks 2026. gadā. Līdz tam Latvijai ir jāapmāca personāls un jāpilnveido infrastruktūra, kā arī jāizpilda citi priekšnosacījumi, lai IRIS-T sistēmu piegādes brīdī Nacionālie bruņotie spēki būtu gatavi tās pilnvērtīgi izmantot un uzturēt.

Labi, ka tagad nopietni piestrādā ārējās drošības stiprināšanā, bet, kā redzams, nekas nenāk uzreiz, un būtu bijis daudz labāk, ja šāda nopietnāka attieksme būtu parādījusies daudz senāk.

GN
2023. g. 6. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com