Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LĀZA vadība jaunās rokās

2024-2027

Laikraksts Latvietis Nr. 784, 2024. g. 31. janv.
Kamena Kaidaka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAZA

LAZA_1

LĀZA priekšsēdis Juris Lazovskis. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

LAZA_2

LĀZA vicepriekšsēde Daina Dreimane. FOTO LĀZA (Latviešu ārstu un zobārstu apvienība).

2023. gads bija Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) valdes vēlēšanu gads. Balsstiesīgie LĀZA biedri izteica savu nostāju un ievēlēja jauno valdi nākamajiem četriem gadiem. Balsošana notika elektroniski. 2024. gada 7. janvāra sēdē jaunievēlētā valde pieņēma lēmumu par to, kā tiks sadalīti valdes amati. Balsojumā par valdes amatiem bija liela vienprātība.

Juris Lazovskis, Kanāda – LĀZA priekšsēdis, Daina Dreimane, ASV – LĀZA vicepriekšsēde, Alda Urtāne, Norvēģija – LĀZA sekretāre, Zaiga Alksne-Phillips, ASV – LĀZA kasiere, Atis Bārzdiņš, ASV – LĀZA kasiera vietnieks, Ēriks Niedrītis, ASV – LĀZA speciālie projekti, Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda vadītājs, Laris Galejs, ASV – LĀZA biedrzinis Amerikā, Andis Graudiņš, Austrālija – LĀZA biedrzinis Austrālijā un Jaunzēlandē, Kārlis Rācenis, Latvija – LĀZA biedrzinis Eiropas Savienībā.

LĀZA eksprezidenti – Bertrams Zariņš, Kaspars Tūters, Jānis Dimants un Uģis Gruntmanis aicināti darboties valdē padomdevēju statusā. Paldies, valdes locekļiem, kuri savu darbu LĀZA valdē nevēlējās turpināt, bet ir devuši daudz laba iepriekšējā periodā – Karīnai Beinertei, Gundaram Katlapam un Aleksandram Kalniņam! Neatsverams ir bijis Kaspara Tūtera un Uģa Gruntmaņa devums, lai vienotu un stiprinātu latviešus visur, kur esam!

Ceļamaizei jaunajai valdei LĀZA biedri deva savus ieteikumus: Turpināt fantastiski iesākto darbu! Sadarboties ar Latvijas ārstiem, rīkot pieredzes apmaiņu ārstiem speciālistiem. Turpināt Zoom konferences un konsultatīvās iespējas. Turpināt atbalstīt Latvijas medicīnas sistēmas attīstīšanu uz rietumu pasaules filozofiskām un ētiskām normām un dot atbalstu jauniem ārstiem un studentiem, lai samazinātu ārstu aizplūdi no Latvijas. Sadarbību un dialogu ar Latvijas Ārstu biedrību, lai kopīgi veicinātu dažādu jaunu ideju ieviešanu, paužot kopēju nostāju dažādos ar veselību saistītos jautājumos publiski. Nepagurt! Domāt par jauniem darbiem, bet padarīt arī iesāktos!

* * *

Juris Lazovskis, M.D. Dzimis Latvijā. Beidzis ar izcilību Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultāti (1985). Ārsts Cesvainē un Madonā (1985 – 1990). Latvijas Medicīnas akadēmijas (tagad Rīgas Stradiņa universitāte) klīniskais ordinators un lektors iekšķīgās slimībās (1990-1997). Papildinājis zināšanas internajā medicīnā Mineapolē (1997 – 2000). Specializējies reimatoloģijā Minesotas Universitātē Mineapolē (2000 – 2002). Kopš 2003. gada reimatologs Jaunskotijā, Kanādā. No 2009. gada docētājs iekšķīgās slimībās un reimatoloģijā Dalhousie U Halifaksā (Kanāda), no 2018. gada – vieslektors LU. Atlantic Rheumatology Ultrasound Society (ARUS) prezidents. Ojāra Veides Fonda vadītājs kopš 2023.  gada. LĀZA valdē kopš 2015. gada. LĀZA sekretārs (2015- 2019), LĀZA vicepriekšsēdis (2020- 2023), LĀZA priekšsēdis no 2024.  gada 1.  janvāra.

„Saglabājot savu vēsturisko lomu rietumos nokļuvušo ārstu saziņai un atbalstam, kā arī „tilta” misiju ar fokusu uz Latviju, LĀZA turpina ar savu ārpus Latvijas pieredzi piedalīties un palīdzēt Latvijas izcelsmes medicīnas profesionāļiem un Latvijas medicīnas izglītībai. Globālai un lokālai situācijai mainoties aizvien straujāk, tai skaitā paredzot mākslīgās inteliģences ienākšanu arī medicīnā, aizvien jauni izaicinājumi ir realitāte, ar ko sastopas LĀZA kā jebkura organizācija.

Uzsākot valdes darbību atjauninātā sastāvā, novēlu saglabāt laikmetam atbilstošu rosīgu garu. Kārlis Apinis kā pirmais LĀZA priekšnieks nevarēja paredzēt izaicinājumus, ar kuriem sastopamies mēs pašreiz – pēc 77 gadiem. No mums pašiem un mūsu adaptācijas spējām un tālredzības ir atkarīga LĀZA tikpat sekmīga pastāvēšana nākotnē. Lai izdodas!“

Juris Lazovskis

* * *

Daina Dreimane, M.D. Dzimusi Latvijā. Beigusi Rīgas Medicīnas institūta (tagad RSU) Pediatrijas fakultāti (1980) un klīnisko ordinatūru pediatrijā (turpat, 1990). Strādājusi Ogres rajona poliklīnikā (1980-1985), Rīgas 1. Bērnu slimnīcā (1987-1993). Beigusi pediatrijas rezidentūru Texas Tech University (1996). Specializējusies bērnu endokrinoloģijā Kalifornijas Universitātē Losandželosā (1996-1999). Kopš 1999. strādāja kā endokrinoloģe ASV Diabēta un endokrīno slimību grupā San Antonio, Teksasā (1999-2002). Mācībspēks Dienvidkalifornijas U Losandželosā (2002-2008). Teksasas Universitātes Pediatrijas departamenta asociētā profesore un Bērnu endokrinoloģijas klīnikas vadītāja (2008-2018). No 2018. gada strādā par bērnu un pusaudžu endokrinoloģi Childrens Hospital Orange County. Ir RSU viesprofesore. Atbalsta Latvijas ārstu un studentu pieredzes apmaiņu. Izveidoja un vada LĀZA Facebook lapu LĀZApasaulē. LĀZA biedre kopš 1999. gada, valdē kopš 2015. gada. LĀZA sekretāre (2020- 2023), LĀZA vicepriekšsēde no 2024. gada 1.  janvāra.

„Aizejošā valde ir funkcionējusi kā draudzīga un saliedēta komanda, un mēs esam pierādījuši, ka kopā varam darboties organizācijas mērķu un misijas piepildīšanai. Es ļoti priecājos, kas esmu atkal ievēlēta valdē, un tas nozīmē, ka varēšu turpināt savus iemīļotos projektus ar Facebook un „55 minūtes ar LĀZA“, sadarbojoties ar kolēģiem Latvijā un ārvalstīs.

Raugoties uz priekšu un plānojot darbu kopā ar LĀZA jaunievēlēto valdi, no tās sagaidu jaunas idejas un iespējas. Esmu pārliecināta, ka organizācijas 75 gados veidotais pamats kalpos kā tramplīns tam, ko mēs kopā jaunā sastāvā varam paveikt nākamajā gadā un turpmāk.

Dzīvojot pasaulē, kur turpinās asiņaini konflikti, ciešanas un netaisnība, gribu novēlēt mums visiem spēkiem cīnīties par mieru, lai varam turpināt veidot savu un mūsu nācijas kopīgo likteni.

Lai 2024. gads sniedz prieku, labklājību un piepildījumu ikvienam no jums un jūsu mīļajiem.“

Daina Dreimane

* * *

Plašāk par katru no valdes locekļiem var lasīt LĀZA mājaslapā: LĀZA valde (lazariga.lv)

Kamena Kaidaka,
LĀZA biroja vadītāja LatvijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com