Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aizvesto Piemiņas atcere Adelaidē

Baltiešu kopīgais pasākums Migrācijas muzejā

Laikraksts Latvietis Nr. 601, 2020. g. 17. jūnijā
Pēteris Strazds -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Karogi_Dzeloni

Baltiešu padomes locekļi. No kreisās: igaunis Martin Kurvits, latviete Jolanta Lūse, igaunis Martin Hoile, lietuvietis Aleksas Talanskas, latvietis Pēteris Strazds. Labā pusē karogu sardze. FOTO Pēteris Strazds.

Latviešu pārstāvji. No kreisās: Dr. Pēteris Strazds, Jolanta Lūse, Rūdis Dancis, Dr. Valdis Tomanis. FOTO Pēteris Strazds.

Piemiņas plāksne. FOTO Pēteris Strazds.

Visi atceres dalībnieki. FOTO Pēteris Strazds.

Dienvidaustrālijas Baltiešu Padome katru gadu rīko Aizvesto piemiņas atceri, Dienvidaustrālijas Migrācijas Muzeju pagalmā. Tur pie ārējās sienas ir piemiņas plāksne. Tagad ir vairākas plāksnes bet baltiešu plāksne, kuru piestiprināja 1992. gadā, bija pirmā. Šogad Baltiešu Padomē prezidē lietuvieši.

Diemžēl, Covid-19 vīrusa dēļ, bija jāierobežo apmeklētāju skaitu. Laiks arī nebija labvēlīgs, jo lielāko daļu laika lija lietus.

Piedalījās: Migrācijas Muzeju vadītāja Mendy Paula (Mandy Paul), igauņu sabiedrības pārstāvis Rauls Tūls (Raoul Tuul), lietuviešu goda konsule Kristīne Jankus, latviešu goda konsuls Dr. Valdis Tomanis, Baltiešu Padomes locekļi Aleksas Talanskas, Martin Hoile, Martin Kurvits, Jolanta Lūse (OAM) un Dr. Pēteris Strazds un katras tautības karoga sardze ar karogiem.

Aleksas Talanskas teica ievadvārdus, sakot, ka neraugoties uz šodienas nelabvēlīgo laiku, mums ir jāatceras un jāpiemin tās lietas, kas notika pirms septiņdesmit deviņiem gadiem, kad deportēja desmitiem tūkstošus igauņus, latviešus un lietuviešus uz Sibīrijas GULAGU. Šajā deportācijā, kas sākās 13-14. jūnijā un ilga četras dienas, aizveda vairāk nekā 40 000 baltiešu tautiešus. Aleksas apgalvoja, ka gandrīz katra baltiešu ģimene cieta. Viņš aicināja visus uz klusumu brīdi, pieminot aizvestos.

Aleksas tad pieteica Mendiju Paulu, kura jau ilgus gadus piedalās šajā aktā. Viņa uzsvēra, ka Migrācijas Muzejs ar prieku un pagodinājumu piedalās mūsu atcerē. Mēs nedrīkstam aizmirst pagātni, un ir ļoti svarīgi uzturēt tradīcijas, kā arī plašākai tautai un mūsu jaunatnei atgādināt vēsturi. Viņa arī pieminēja, ka baltieši bija pirmie, kas piestiprināja piemiņas plāksni muzeju sienai.

Aleksas Talanskas pateicās Mendijai Paulai par ilggadējo sadarbību un viņas arvien līdzdalību mūsu atceres sarīkojumā, kā arī atkal uzsvēra, ka mums ir jāturpina atgādināt plašākai publikai par deportācijām un tās sekām.

Atskaņoja visas trīs – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstu himnas.

Baltiešu padomes locekļi nolika vainagu pie baltiešu plāksnes. Vainags ir ar zaļām lapām un trijām baltiešu krāsu karogu lentēm.

Pa laimi lietus bija norimis, un vainaga nolikšana un kopīgā fotografēšanās varēja notikt sausumā.

Pēteris Strazds,
Dienvidaustrālijas Baltiešu padomes loceklis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com