Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kā iet latviešu koriem pandēmijas laikā? (4)

Jauktais koris Adelaide „Dziesmu laiva“

Laikraksts Latvietis Nr. 620, 2020. g. 22. okt.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ALBKoris

Jauktā kora „Dziesmu laiva“ mēģinājums, diriģente Lilita Daenke. FOTO Daila Mora (Mohr).

Gatavoju rakstus par latviešu koriem gan Austrālijā, gan citur pasaulē, lai uzzinātu, kā tiem klājas šajā pandēmijas laikā. (Skat. LL611, LL611(1), LL611(2), un LL616(3)). Šoreiz par jaukto kori Adelaidē – „Dziesmu laiva“.

Kā klājas Adelaides latviešu jauktajam korim „Dziesmu Laivai“? Kā veicas ar ALKD Kopkora koncerta dziesmu apguvi, jo ļoti ceram, ka nākamgad varēsim doties uz Kultūras dienām Sidnejā.

Cik kupli tiek apmeklēti mēģinājumi? Cik bieži sanākat kopā?

„Dziesmu laivas“ diriģente un mākslinieciskā vadītāja Lilita Daenke stāsta

Tiekamies katru pirmdienas vakaru, protams, ievērojot visus valdības noteikumus – attālināti sēžot vienam no otra, ievērojam visas dezinfekcijas prasības utt.

Jūlijā, kad iesākām mēģinājumus pēc pirmā Covid-19 viļņa, bijām ļoti noilgojušies viens pēc otra, bijām priecīgi atkal sanākt kopā. Divas nedēļas mēģinājām, un tad trešajā nedēļā bija gadījums, kad daži studenti manā skolā bija gājuši uz citu skolu, kurā bijuši Covid vīrusa inficētie. Līdz ar to mēģinājumi bija jāaptur un dažas nedēļas nenotika. Laimīgā kārtā nekādas inficēšanās nebija notikušas – neviens no manas skolas nesaslima, un pēc divām nedēļām mēs varējām atsākt mēģinājumus. Sanākam kopā apmēram 35 dziedātāji. Prieks, ka tagad ir ļoti daudz dziedātāju.

Gada sākumā ļoti cītīgi mācījāmies gaidāmo Kultūras dienu Kopkora koncertam paredzētās dziesmas; februārī dziedājām kopā ar kori no Latvijas BALSIS. Tagad esam iemācījušies Trīs zvaigznes, bet turpināsim apgūt repertuāru nākamajā gadā.

Izlēmām, ka mums tomēr vajag kādu tuvāku mērķi, uz ko gatavoties. Korim ir grūti mācīties dziesmas, ja nav mērķis, kam to darām. Ja vien apstākļi atļaus, tad izdomājām sekojošo – dziedāsim Dziesmas ar Māras Zālītes tekstiem. Nospraudām sev datumu, kurā varētu notikt koncerts, un tas ir 1. novembrī plkst. 14. Tālavas Lielajā zālē.

Viss patreiz iet labi, un to varēsim veikt. Koncertā paredzētas divas daļas, t.i., ar starpbrīdi. Un šis nebūs tikai Dziesmu laivas kora koncerts, tā būs tāda Muzikāla pēcpusdiena, jo esmu pieaicinājuši arī mūsu Adelaides DV vīru kori Daugava, lai nodzied dažas dziesmas, kā arī visus, kas dara ko muzikālu. Mums ir daži jauni solisti, kā piemēram, Zanda Šulca, kas ļoti labi dzied. Viņa ir no Latvijas, bet pašlaik ar savu ģimeni dzīvo šeit Adelaidē. Dziedās divas mazas meitenītes no latviešu skoliņas. Vilnis Jankovskis – ģitārists un labs mūziķis – arī dziedās, uzstāsies mūsu labi pazīstamie Četri kaķēni, kā arī būs citi muzikanti un dziedātāji un būs – muzikāli pārsteigumi.

Ir tik daudz skaistu dziesmu, no to apguves mēs paši mācāmies. Esam daudzas no šīm dziesmām dziedājuši, bet neesam salikuši kopā, ka visus šos skaistos vārdus ir rakstījusi dzejniece Māra Zālīte. Viena no dziesmām, kas visiem ir tik labi zināma un mīļa – Tik un tā (Ulda Stabulnieka mūzika). Tik skaisti vārdi! Ar šo dziesmu mēs noslēgsim koncertu, piedaloties visiem koncerta dalībniekiem.

Bet ir arī vēl daudz tādas dziesmas, ko mēs visi Austrālijā zinām un esam dziedājuši, piemēram, no rokoperas Lāčplēsis, kā arī dziesma, ko mācāmies uz nākamajām Kultūras dienām Trīs zvaigznes. Tad vēl ir ļoti skaista dziesma, ko māca Vasaras vidusskolā – Manā sirdī (Lolitas Ritmanes mūzika).

Aicinām visu uz koncertu, gaidīsim!

Ar diriģenti Lilita Daenki sarunājās Ilze Nāgela (attālināti!).
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com