Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Annas Ziedares 39. Vasaras Vidusskola

Atklāta Adelaides tuvumā „Dzintaros“

Laikraksts Latvietis Nr. 239, 2013. g. 13. janv.
Elīna Rikarde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Vasaras vidusskolas atklāšana. FOTO Elīna Rikarde.

Mārtiņa Reinfelda uzruna atklāšanā bija gan aborigēnu, gan latviešu valodās. FOTO Elīna Rikarde.

Dainas Grosas uzruna atklāšanā. FOTO Elīna Rikarde.

Vasaras vidusskolā. FOTO Elīna Rikarde.

Vasaras vidusskolā. FOTO Elīna Rikarde.

Svinīgā atklāšanas ceremonijā Karoga laukumā pulcējās aptuveni 60 latvieši. No tiem bija 33 skolnieki, kas ir, gandrīz nemainīgs skaitlis pēdējo gadu laikā. Pārējā daļa ir – astoņi audzinātāji, 12 skolotāji un skolas administrācija saglabājusies tāda pati no iepriekšējā gada – Rasma Celinska, Rūdis Dancis un Lilita Deanke.

Uzrunas vārdus un laba vēlējumus teica LAAJ priekšsēdis Pēteris Strazds. Viņš izteica pateicību, ka tika ielūgts atklāt AZVV un izteica prieku būt Dzintaros. Interesanti bija konstatēt, ka lielākā daļa no jauniešiem arī piedalījās Kultūras dienās (KD). Gandrīz visi pacēla rokas. Pēteris atzīmēja, ka ar KD sākās mūsu tā saucamais Latviskais laiks, kurš tagad turpināsies ar AZVV.

Uzmundrinoši vārdi tika veltīti arī pirmgadniekiem, lai viņiem būs patīkams laiks Vidusskolā. Viņi šeit iemācīsies ne tikai valodu, ģeogrāfiju un vēsturi, bet arī to, kā dzīvot latviskā vidē Austrālijā, kas ir divās kultūrās, austrāliešu un latviešu, un ka varam būt lepni par abām.

Daina Grosa no PBLA uzmundrināja jauniešus ar domu, ka tieši šeit ir mazā Latvija. Ka šī mazā Latvija otrā pasaules pusē ir brīnums! Te ir jāizmanto visas tās iespējas! Daina mudināja skolēnus aizdomāties, ko katrs gribētu pajautāt citiem, kas Vasaras vidusskolā šogad piedalās. Iepazīstoties viens ar otru, daloties, sarunājoties ar jauniem skolniekiem un darot to latviski! Šogad vidusskolā ir ļoti talantīgi ciemiņi no Latvijas – Kristīne Kārkle-Puriņa, Edgars Kārklis, Arturs Uškāns un uz vienu dienu pievienojās Ivars Cinkus ar Zani Šmiti. Viņi muzicēs, sniegs lekcijas, mācīs to, ko viņi zina vislabāk. Tas no viņiem ir jāmācās un arī jābauda.

Kā arī PBLA pārstāve atklāja, ka pasaulē runā vairāk nekā 6700 valodu. Bet tikai 200 valodas skaitās lielās valodas. Un tad Daina uzdeva jautājumus: „Vai mēs zinājām, ka latviešu valoda ir viena no šīm lielajām valodām? Jo mūsu valodu runā vairāk nekā miljons cilvēku – pareizāk – 1,5 miljons cilvēku pasaulē. Tātad priecājieties, ka esat viens no tiem! Jūs nekad neziniet, kad jums dzīvē šī valoda noderēs. Mūsu pasaule tagad ir tāda, ka viss ir iespējams – jums dzīvē priekšā stāv nezināmais. Un valodas prast ir liels ieguvums, jo katra valoda jums atver jaunu pasauli.“

LAAJ priekšsēdis novēlēja dievpalīgu visiem dalībniekiem nākamām trijām nedēļām. Pēc novēlējuma visi vienojās Latvijas valsts himnā Dievs, svētī Latviju.

Elīna Rikarde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com