Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides skolas sarīkojums

Atnesa prieku un smaidus

Laikraksts Latvietis Nr. 277, 2013. g. 25. sept.
Iveta Leitase -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Dzied pamatskolas audzēkņi. FOTO Džeims Dokertijs (James Docherty).

Skolnieki sniedz referātus. Skolotāja Rasma Celinska. FOTO Džeims Dokertijs (James Docherty).

Sarīkojuma programma.

Sarīkojuma programma.

Adelaides skolas ikgadējais sarīkojums atkal atnesa prieku un smaidus Adelaides latviešu sabiedrībā. Sestdien, 21. septembrī zāle bija pilna, un mums nācās pielikt klāt vēl divas krēslu rindas, kad apmeklētāju pulks kļuva arvien lielāks un lielāks. Sarīkojumu vadīja Reinis Dancis, kurš ir arī skolas padomes priekšsēdis un latviešu bērnudārza koordinators. Viņa vadībā koncerts noritēja raiti un bez aizķeršanās. Pie gaismas un skaņu pults bija Džeims Noubs (James Nobes).

Bērnudārznieku kuplā saime, 19 skolas bērni un viņu 4 skolotāji bija nopietni gatavojušies, un rezultāts bija redzams; kā izteicās publika – Sarīkojums bija tieši tik garš, lai būtu īsta koncerta sajūta, un daudzveidīgs, lai ne mirkli nebūtu garlaicīgi. Sarīkojumu uzsāka paši mazākie – bērnudārznieki – glīti saposušies tautas tērpos mums parādīja, kā vajag dejot Tūdaliņ, tāgadiņ un nodziedāja savas mīļākās dziesmiņas. Rudīte Bērziņa, kā vienmēr, laipni izpalīdzēja pie klavierēm.

Mūsdienu tehnoloģijas padarīja sarīkojumu vizuāli interesantu; mēs redzējām gan fotogrāfijas, gan filmiņas, ko bērni bija atraduši internetā. Paši sagatavošanas un pirmā klase skolotājas Ļenas Rumpes vadībā bija sagatavojuši leļļu filmu par Latvijas vēsturi, un viņi arī braši noskaitīja no galvas tautasdziesmas. 5. klase (skolotāja Rasma Celinska) mums izstāstīja par Hercogu Jēkabu un 7. – izlaiduma klase (skolotāja Ilga Vasele) bija sagatavojusi mini referātus par Lāčplēša ordeni, Nameju un Annas Brigaderes Sprīdīti, ko paši skolēni ļoti nopietni prezentēja.

Adelaides Daugavas Vanagu priekšsēdim Imantam Kronītim ļoti patika sarīkojuma tēma – Latvijas vēsture un tas, kā tā bija interpretēta caur dziesmām un klašu priekšnesumiem. Adelaides Latviešu bierības priekšsēdis Bruno Krūmiņš, pirmajā rindā sēdēdams, klusiņām skaitīja līdzi Tālavas taurētāju 3. klases meitenēm (skolotājs Dāvids Priedkalns), un ja viņām kaut kur būtu aizķēries, es domāju, viņš pats būtu gatavs kāpt uz skatuves. Dziedāšanas skolotāja Rasma Celinska kopā ar Lilitu Daenke bija sagatavojušas 8 dziesmas, kas skaisti ievijās sarīkojuma programmā, un Lilitas kokle piešķīra īpašu burvību skolas kora izpildītajām dziesmām.

Skolas muzikālie talanti – Katrīna Noubsa (Nobes), Matīss Lūsis un Raimonds Jaudzems viesus iepriecināja ar lieliski nospēlētiem klavieru gabaliem.

Sarīkojuma noslēgumā bija loterija, kafija un kūkas, Tālavas Mazā zāle bija pilna līdz malām, un viesi negribēja vien doties mājās. Paldies visiem un līdz nākamajam gadam!

Adelaides Latviešu pamatskolas pārzine
Iveta Leitase
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com