Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tūrisms kā gadatirgus

Eksotika vai skaistā Latvija

Laikraksts Latvietis Nr. 445, 2017. g. 7. febr.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pie Kurzemes stenda Lauris Karlsons un Evita; Mērsrags. FOTO Aina Gailīte.

Vikingu kuģis UXKUUL (Ikšķile) ar apkalpi. Filmēts „Nameja gredzenā“. FOTO Aina Gailīte.

Latgale – Preiļi. Keramiķa Čerņavska vāzes. FOTO Aina Gailīte.

Ēģipte un Butāna. FOTO Aina Gailīte.

Aina Gailīte Ukraine International Airlines stendā. FOTO Aina Gailīte.

Jau ieilguši pelēkā ziemas laika posmā trīs dienas Rīgas Ķīpsalas izstāžu hallē iet karsti. Te pulcējas profesionāļi, kas dažādos veidos saistīti ar tūrismu; kāds ar ceļa nodrošinājumu pār trejdeviņām jūrām, kāds ar rūpēm, lai izsalcis ceļotājs varētu piestāt šosejas malā un gardi paēst. Tā ir jau tradicionālā starptautiskā izstāde – gadatirgus Balttour 2017.

Latvijai ierādīta sava zāle, kurā izstādes dalībnieki izveidojuši ļoti siltu, draudzīgu un pierastu atmosfēru. Novadi un pilsētas oriģinālos veidos – ar vikingu kuģi vai podnieka ripu, informē skatītājus par skatāmākajiem objektiem vai notikumiem gada laikā. Iespējams, ka teju vai visi Tūrisma informācijas centri ir izdevuši jaunas kartes un bukletus ar skatāmo objektu fotogrāfijām, kas, manuprāt, ir tas labākais variants, jo bieži vien ļauj nezinātājam nenomaldīties.

Es šoreiz pirmo reizi ļoti cītīgi visus apstaigāju un visu apskatīju, savācu smagu kaudzīti ar drukāto informāciju, tad var droši doties nezināmos ceļos.

Kā pirmo apciemoju Kurzemi, Talsu novada stendu – strīpaino brunču kods arī šeit izskatījās ļoti efektīgi. TIC speciālistes savos firmas svētku apģērbos, viņu vidū jūras kapteiņa formā Mērsraga tūristu kuģīša/jahtas Palsa kapteinis Lauris Karlsons; jutos kā satiekot senus draugus. Man bija pārsteigums plašā tirdzniecība (Labi, ka neņēmu līdzi papīra naudu, būtu noteikti ne reizi vien kritusi kārdinājumā.)

Zāles otrā galā skatuve, uz kuras visu laiku kaut kas notika. Redzēju dejotājus un Suitu sievas. Nekad nebiju piedomājusi, ka tūrismu veido tik milzum daudz dažādu vienību; lai tas rats grieztos, ir vajadzīga pat pati sīkākā.

Kad biju apstaigājusi visu Latviju, devos pasaulē – uz otru zāli. Tajā jau bija cita gaisotne – lieli mērogi, eksotika, aicinājumi ar haizivs tvērienu. Šeit arī publika bija cita. Svešas zemes, svešas valodas, tāli ceļojumi. Ļoti aktīvi un interesanti sevi prezentēja Lietuva un Igaunija. Monumentāls stends bija Ēģiptei – ar piramīdām. Ļoti eksotiskas vairākas Āfrikas valstis. Ļoti patika nacionālo tērpu izmantošana. Pie Turcijas stenda vienu brīdi stāvēja gara rinda. Tuvāk pieejot, man pikti noskaldīja ...v očeredj, v očeredj...* Kaut kas traks! Tur ļaudis lika lietā elkoņus, lai tiktu pie firmas dāvātas ceļojuma somas vai krūzītes. Tagad tik sapratu, no kurienes tiem ļaudīm jau uz ielas redzēju uz pleca pat pa vairākām šādām somām. Es arī tiku pie somas, bet neplānoti; fotografēju Turcijas stendu, un skaista turciete mani pieaicināja, uzlika rokassprādzi ar ziliem akmentiņiem un dažādiem piekariņiem, uzdāvāja spožu reklāmas bukletu, vizītkarti un pludmales somu. No runāšanas nekas labs jau nesanāca, viņa angliski, es vāciski, vārdu sakot, – pārsteigums.

Vislabākās atmiņas man palika no Ukraine International Airlines – UIA. Skaists, lakonisks noformējums karoga krāsās un skaistas stjuartes; ļoti uzmanīgas un ar ļoti laipnu sejas izteiksmi. Man paliek piemiņai foto, sēžot pilota krēslā.

Tikpat kā pēc tāla ceļojuma atgriezos Latvijā. Trīs dienas, no 3. līdz 5. februārim, izturēt šādu slodzi dalībniekiem nav viegli, bet viss tiek darīts ceļotāju labā. Tādēļ – ceļosim; es pārsvarā kājām!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“

* Red. Krievu valodā – ...rindā, rindā...Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com