Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ceļā uz specialitāti

Pieredze ASV

Laikraksts Latvietis Nr. 557, 2019. g. 12. sept.
Katrīna Zilgalve -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Centrā Katrīna Zilgalve. Viņai blakus Dr. Džons Vusts (John Wust) un viņa sieva Elizabete (Elizabeth). FOTO no Katrīnas Zilgalves personīgā arhīva.

Katrīna Zilgalve slimnīcas priekšā pie mātes  tēla. FOTO no Katrīnas Zilgalves personīgā arhīva.

Man kā Rīgas Stradiņa Universitātes medicīnas fakultātes studentei 2019. gada vasarā bija lieliska iespēja voluntēt ārpus Latvijas, iegūt jaunas zināšanas un pieredzi ginekoloģijas un dzemdniecības specialitātē Mercy Hospital Coon Rapids klīnikā Mineapolē, ASV. Tā bija vienreizēja iespēja paplašināt savu redzesloku ne tikai medicīnā, bet arī satikt interesantus, gudrus un sirsnīgus cilvēkus, un izbaudīt man sniegto viesmīlību. Par šo iespēju esmu pateicīga Dr. Jānim Dimantam un viņa sievai, kas tik sirsnīgi uzņēma savās mājās un gādāja, lai mana viesošanās būtu piepildīta un interesanta.

Mineapolisa ir brīnišķīga pilsēta! Visspilgtāk atmiņā saglabājies Minnehaha parks un ūdenskritums, kā arī Minneapolis Institute of Art. Mēs zēģelējām pa vareno Misisipi upi, malkojām Mineapolē brūvētu sidru.

Pēc viesošanās pie Dr. Jāņa Dimanta sekoja divas izglītojošas nedēļas, kuras es pavadīju klīnikā Dr. Džona P. Vusta (John P. Wust) uzraudzībā. Dr. Vusts ir praktizējošs ginekologs un dzemdību speciālists, kā arī Dr. J. Dimanta kolēģis Mercy Hospitālī. Klīnikā un slimnīcā man bija iespēja kopā ar Dr. Vustu piedalīties viņa ikdienas darbā. Es varēju vērot, kā Dr. Vusts konsultē pacientes un grūtnieces klīnikā un slimnīcā, risina ginekoloģiskas problēmas, nozīmē nepieciešamo ārstēšanu. Man arī bija iespēja asistēt ginekoloģisko operāciju laikā un dzemdībās. Personāla attieksme bija ļoti pretimnākoša un atsaucīga; sarunās ar kolēģiem vienmēr jutos respektēta un līdzvērtīga, kaut arī esmu tikai studente. Īpaša pieredze bija iespēja redzēt ar da Vinci robotu veiktu totālu histerektomiju. Šai metodei ir vairākas priekšrocības, piemēram, zemāks iespējamo komplikāciju risks un īsāks hospitalizācijas laiks. Ceru, ka kaut kad šādas operācijas tiks veiktas arī pie mums Latvijā. Mercy Hospital Mother Baby Center man bija iespēja iegūt zināšanas dzemdību vadīšanā, kā arī asistēt ķeizargrieziena operācijā. Tā bija vērtīga pieredze, ņemot vērā, ka studiju laikā dzemdniecības ciklā man šādas iespējas nebija. Papildus tam, es varēju apgūt ginekoloģisko un grūtnieču ultrasonogrāfisko izmeklējumu lasīšanu.

No visas sirds saku paldies Dr. Jānim J Dimantam, kurš palīdzēja it visā, lai mans sapnis redzēt un iepazīt ginekoloģijas profesionāļu darbu Amerikā piepildītos, kā arī esmu pateicīga Dr. Džonam P. Vustam un viņa sievai Elizabetei par silto uzņemšanu savās mājās voluntēšanas laikā.

Piedzīvotais un pieredzētais ir nostiprinājis pārliecību, ka mācīties un pilnveidoties ir uzdevums visa mūža garumā. Ienāk jaunas tehnoloģijas un zināšanas ir nepārtraukti jāpapildina, un starpvalstu pieredzes apmaiņa ir būtiska mūsdienu pasaulē. Šis brauciens un tā laikā iegūtā pieredze man deva vēl lielāku motivāciju un spēku tiekties pretī saviem mērķiem, jo tas ir tikai sākums.

„Vēlos norādīt, ka varbūt šī ir pirmā reize, ko zinu, kad „preceptorship“ programmā ASV piedalās Latvijas medicīnas studente vai students ginekoloģijā un dzemdniecībā. Iepriecina tas, ka mūsu jaunajiem speciālistiem ir liela vēlme un griba sevi profesionāli pilnveidot un nostiptināt savas iemaņas,“ saka Dr. Jānis J. Dimants, Jr., D.

Katrīna ZilgalveAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com