Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Matisons“ uzvar šaha sacensībās

Tā vēl ir viena no spēcīgākām komandām

Laikraksts Latvietis Nr. 628, 2020. g. 16. dec.
Aivars Līdums -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Aivars Līdums, Robert Hoile, Maikls Hofs (Michael Hoff), Peter Ballard. FOTO no Aivara Līduma personīgā arhīva.

Atkal reiz Matisona šaha klubs ieņem pirmo vietu Dienvidaustrālijas komandu sacensībās.

Adelaidē, 1953 . gadā, latviešu dibinātais šaha klubs vēl vienmēr regulāri piedalās Dienvidaustrālijas šaha savienības organizētos komandu turnīros. Lai gan sen jau Matisona komandas sastāvā latvieši ir mazākumā (ja vispār!) tā tomēr ir vēl viena no spēcīgākām komandām. Ja apskatām Matisona panākumus no 1953. gada līdz šai dienai, tad redzam, ka Matisons ir vissekmīgākais klubs, un Dienvidaustrālijas komandu turnīros ir bijis uzvarētājs biežāk nekā kāda cita klubu komanda. Tas jau ir vienreizējs rekords, ar ko Matisons var lepoties.

Lai kādreizējā pasaules amatieru šaha čempiona Hermaņa Matisona vārdā nosauktais šaha klubs neaizietu mūžībā, Aivars Līdums to neatlaidīgi vada jau ļoti daudzus gadus un pats arī vēl vienmēr sekmīgi spēlē komandā. Diemžēl latviešu šahistu pēcnācēji tikpat kā nav, tādēļ tiek iesaistīti labākie vietējie šahisti, un līdz ar to latviešu šaha klubs Matisons turpina eksistēt ar izciliem panākumiem.

Pēdējais Dienvidaustrālijas augstākās līgas komandturnīrs diemžēl bija stipri ierobežots; Covid-19 dēļ piedalījās tikai piecas labākās komandas. Cīņa bija sīksta, un tikai pēdējā kārtā izšķīrās gala rezultāts. Matisonam izdevās par pus punktu apsteigt spēcīgo Adelaides kluba komandu un līdz ar to iegūt pirmo vietu. Gala rezultāti: 1. Matisons 20,5 p.; 2. Adelaide 20 p.; 3. Modbury 14 p.; 4. K&B Red 12 p.; 5. K&B Orange 6,5 p.

Matisona komandā spēlēja: Trevor Tao (starptautiskais meistars), Maikls Hofs (Michael Hoff), Robert Hoile un Aivars Līdums, rezervē: Peter Gregoric un Peter Ballard.

Aivars Līdums
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com